1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Kamuda Koronavirüs için esnek çalışma dönemi başladı
Kamuda Koronavirüs için esnek çalışma dönemi başladı

Kamuda Koronavirüs için esnek çalışma dönemi başladı

Kamu kurum ve kuruluşlarında idari inisiyatif tanındığını deklare eden genelge Resmi Gazetede yayımlandı. Bundan sonraki süreçte olağanüstü koşulların sonuçlanmasına kadar kamuda esnek çalışma ve evden çalışma uygulamaları yapılacak.

A+A-

Türkiye genelinde kamu personeli olarak hizmet veren memurları kapsayan süreç için yeni bir uygulamaya geçiş yapılıyor. Resmi Gazetede yayımlanan genelgede yer alan bilgilere göre kamuda esnek çalışma saatleri uygulamasına geçiliyor.

Vatandaş Mağdur Edilmeyecek

Koronavirüs salgını sebebi ile kamu kurumlarının kapalı atmosfer ve kalabalık potansiyelinden dolayı ciddi bir tehdit unsuru olduğu açıklanırken; çalışmaların askıya alınmadan seyrekleşeceği ifade edildi. Vatandaşların işlemlerini asgari düzeyde yapacak personel sayısı ve çalışma saati uygulaması ile kimse mağdur edilmeden, en yoğun tedbirlerle kamu çalışma planlamaları çıkartılacak.

15504.jpg Koronavirüste önemli gelişme, Türkiye’ye 2 milyon kit geldi

Evden Çalışma Mümkün

Yayımlanan genelgede ifade edilen bilgilere göre kamu kurumlarında devam edecek işleyiş için karar inisiyatif hakkı tanınan yöneticilerin belirlediği koşullarda evden çalışma yapabilmek de mümkün olacak ve tehdit unsuru olduğu için bu konuda sektör ve birim ayrımı yapılmayacak.

Karar için Cumhurbaşkanlığına bağlı kurum ve kuruluşları için üst yöneticilerin; bakanlıklara bağlı kuruluşları için bakan; taşra teşkilatları ile mahalli idarelere bağlı kuruluşlar için vali veya belediye başkanı ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici yetkilendirilmesi yapıldı.

genelge.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Haberler