Kan Grubu 0 Olanlar İçin Koronavirüs Uyarısına Dikkat

Kan Grubu 0 Olanlar İçin Koronavirüs Uyarısına Dikkat

Tüm dünyada etkisi giderek artan koronavirüs salgınıyla ilgili her geçen gün yeni bilimsel çalışmalar ve açıklamalar yapılıyor. Özellikle kan grupları ile koronavirüs arasında ilişkinin önemi sürekli ön plana çıkarılıyor. İşte risklere göre kan grupları.K

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini Kış mevsiminin gelmesiyle birlite alınan önlemlere rağmen giderek artıyor. Bu kapsamda önlemler her hafta daha da sıkılaştırılarak artmaya devam ediyor. Her geçen gün de yeni bir bilgi yeni bir bilimsel çalışma yayımlanıyor ve sizleri kan grupları ile ilgili olarak son çalışmayı gündeme getirmek istiyoruz.

Kan Grupları ile Koronavirüs Arasındaki Bağlantı

Bilim insanları kan grupları ile koronavirüs arasından sıkı bir ilişki olduğu yapılan araştırmalarla göz önüne seriliyor. Son yapılan araştırma sonucuna göre 0 kan grubunda olan kişilerin koronavirüsü daha hafif atlattıklarını ortaya çıkardı. Bunun tam tersi olarak B kan grupları daha ağır geçiriyor. Ayrıca AB kan grubu olanlarda ise can kaybı ile yoğun bakım sürecine daha sık rastlanmaktadır.

0 Kan Grubu Avantaj ama maske, mesafe, temizlik kurallarını da hiç kimsenin unutmaması gerekiyor. Çünkü taşıyıcılık durumu bulunmaktadır. Örneğin çocuklarda koronavirüs neredeyse yok denecek kadar az görülüyor, ancak çocukların taşıyıcı olma durumundan dolayı yakınlar risk altında olabiliyor. Bu bakımdan kan grubum o rahat davranayım diye düşünce yanlış olacaktır. Bunun altını çizmek gerekiyor.

Hangi Kan Grubunda Yakalanma Oranı Yüksek?

Yapılan araştırma sonuçlarına göre A kan grubunda olan kişilerin koronavirüse yakalanma oranlarının daha yüksek olduğu belirtilmektedir. Bunun yanı sıra B kan grubundakiler ise hastalığı daha da ağır geçirmektedir. AB kan grubunda ise can kaybı fazla olduğu araştırmalar ortaya koymaktadır. 0 kan grubu kişilerin ise daha rahat atlattığı belirtiliyor. Ancak tedbiri de elden bırakmamak gerekmektedir.

Koronavirüs’te Kan Gruplarına Göre Enfeksiyon, Entübe ve Kayıp Riski

Koronavirüs Enfeksiyon Riski en yüksekten en düşüğe A, B, 0, AB olarak görülmektedir.

Koronavirüs Entübe Riski en yüksekten en düşüğe B, AB, 0, A olarak görülmektedir.

Koronavirüs Kayıp Riski en yüksekten en düşüğe AB, 0, A, B olarak görülmektedir.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.