Kaymakamlık Sınavı Başvurusu İçin ÖSYM’den İstanbul Depremi Açıklaması

Kaymakamlık Sınavı Başvurusu İçin ÖSYM’den İstanbul Depremi Açıklaması

ÖSYM tarafından kritik bir açıklama yapıldı. 2019 Kaymakamlık Alımı süreci için yapılan açıklamada İstanbul Depremi sebebi ile yeni bir duyuru yayımlandı. Duyuruda ÖSYM Kaymakamlık Alımı için ALES ücretleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haber

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bir yeni duyuru yapıldı. Yapılan kritik duyuru 2019 Kaymakamlık Alımı sınavı için başvuru yapacak adayları ilgilendirirken, bilgilendirme ise ALES hakkında yapıldı.

İstanbul Depremi Sonrası ÖSYM Açıklaması 

Bilindiği üzere dün yaşanan İstanbul Depremi sonrasında birçok iletişim ağı ve hattı kesintiye uğrarken; ÖSYM tarafından merkezi usul ile yapılacak olan sınavların takviminde de değişikliklere neden oldu.

İstanbul depremi sonrası kesintiye uğrayan hatlar, internet ağları, şebekeler gibi teknik aksaklıklardan dolayı yaşanan sorunların hiçbir öğrenciyi veya adayı mağdur etmemesi için başvuru tarihinde değişiklik yapıldı.

2019 Kaymakamlık Sınav Ücretleri Bugün Yatırılacak

ÖSYM’nin bir uygulaması olarak sınav başvurusunun farklı tarihte, sınav ücretinin ise farklı bir mecrada ödenmesi uygulamasından dolayı mağduriyet yaşanmaması için, dün İstanbul’da ücretini ödeyemeyen adaylara bugün de imkan tanınması kararı alındı.

ÖSYM ALES Ödemeleri 

2019 ALES/3 ile İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavına başvuru yapan fakat birçok kişinin başvuru sonrasında ücretinin yatırılmamasının tespiti üzerine alınan karara göre; mağduriyet yaşayan adayların ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile 27 Eylül 2019 günü saat 23.59’a kadar ücretlerini ödeyebilecekleri ilan edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum