Kayseri Üniversitesi KPSS 50 ile 13 sözleşmeli personel alıyor

Kayseri Üniversitesi KPSS 50 ile 13 sözleşmeli personel alıyor

21 Eylül 2020 Resmi Gazete iş ilanları kapsamında yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında yer alan bilgilere göre; 13 kişilik kontenjan dahilinde Aşçı, Destek Personeli, Servis Personeli, Bulaşıkçı, Bakım Onarım personeli ve işçi alımı yapılacaktır.

21 Eylül 2020 Resmi Gazete dahilinde yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; güncel bir şekilde kılavuzu hazırlanan işe alım süreçleri  için 13 kişilik personel alımı detayları açıklandı.

Kayseri İş İlanları

13 kişilik personel alımı için yapılacak olan başvuruların akabinde adayların görev yeri olarak Kayseri Üniversitesi’nde hizmet verecekleri beyan edildi.

Başvuru Şartları ve Detaylar

Yayımlanan Resmi Gazete ilanında yer alan bilgilere göre; bütün alımlar Destek Personeli unvanı ile yapılacak olup; 

1 Aşçı alımı için adayların; -Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Gastronomi, Yiyecek İçecek İşletmeciliği veya Turizm İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmaları; Mutfak Hijyeni Alanında Sertifikaya sahip olmaları; en az 1 yıl deneyim ve 2018 KPSS P3 puan türünden en az 50 almış olmak şartı vardır.

1 Aşçı alımı için yukarıdaki şartların dışında Mezuniyet sonrası Mutfak Şefi olarak çalışmış olmak ve Mutfak Şefi olarak çalıştığını belgelemek kriteri eklenmiştir.

Bir diğer aşçı alımı için adayların; ortaöğretim kurumlarının Yiyecek Ve İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak Dalından mezun olmaları gerektiği beyan edilmektedir. KPSS P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

1 Servis Elemanı personel alımı için Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Turizm İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak şartı ile KPSS P3 puan türünden en az 50 almış olmak şartı aranmaktadır.

1 Servis Elemanı alımı için lise mezunu olmak; kamu kurum ve kuruluşlarınca verilen destek hizmetleri sertifikasına sahip olmak ve 2018 KPSS P94’ten en az 50 puan sahip olmak şartı aranmaktadır.

1 Servis Elemanı alımı için lise mezunu olmak; 2018 KPSS P94’ten 50 puana sahip olmak şartı talep edilmektedir.

2 kişilik kontenjan dahilinde Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Turizm alanlarının birinden mezun olan, KPSS p94’ten en az 50 puana sahip olan Bulaşıkçı alımı yapılacak olup; 

2 Park Bahçeler Destek Personeli alımı için önlisans mezunu ve KPSS P93 puan türünden en az en az 50 puan alan adayların başvuru yapması gerekmektedir.

1 Bakım Onarım personel alımı için lise mezunu olan ve KPSS P94’ten en az 50 puan sahip olan adaylar tercih edilecek olup;

Son olarak 2 Hizmetli alımı için lise mezuniyetine, Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca verilen Temizlik ve/veya Hijyen Sertifikasına ve 2018 KPSS P94 puan türünden en az 50 puan sahip olan adayların başvuruları alınacaktır.

Başvuru Süreci 

Adaylar 21 Eylül 2020 tarihinde Resmi Gazeteden yayımlanan ilan için 15 gün süre ile Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü (15 Temmuz Yerleşkesi) Evrak Kayıt Birimine şahsen veya posta yolu ile başvuru yapacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.