1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KDK 15 Memur Alımı Başvuru Devam Ediyor
KDK 15 Memur Alımı Başvuru Devam Ediyor

KDK 15 Memur Alımı Başvuru Devam Ediyor

Kamu Denetçiliği Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere yayınlanan ilan ile toplam 15 Memur (kamu personeli) alımı başvurusu devam ediyor.

A+A-

(KDK) Kamu Denetçiliği Kurumu 15 memur (kamu personeli) alımı ihtiyacını gidermek üzere ilana çıktı. Alımlar uzman yardımcısı unvanı ile yapılacaktır. Başvurusu devam etmektedir.

15 uzman yardımcısı alımının 7’si hukuk mezunları arasından 8’i ise İİBF bölümlerinden gerçekleştirilecektir. Sözlü sınava alınacak personel sayısının 4 katı kadar aday çağrılacaktır.

Bu ilana başvuru yapacak adayların 2017 veya 2018 KPSS sınavından ilgili puan tründe puan almış olmaları gereklidir. Hukuk mezunları için P4 puanı esas alınırken İİBF mezunları için P33 veya 38 puan türleri dikkate alınacaktır. Puan sıralamasına göre alınacak personelin 4 katı kadar aday çağrılacaktır. Ayrıca asgari olarak 70 puan ve üzeri puan alan kimseler çağrılacaktır.

Devlet Memurları Kanunu madde 48’de yer alan şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. Ayrıca 01.01.1983 tarihinin öncesinde doğan kimseler başvuru yapamayacaklardır.

Başvuru şekli ve tarihleri; 22 Ekim pazartesi itibariyle başlayacak ve 5 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular www.ombudsman.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceği gibi ilgili belgeleri posta ile göndererek de yapılabilir.

Başvurular yapıldıktan sonra sözlü sınava girmeye hak kazanan kimseler kurumun internet sitesinden ilan edilecektir. Kişiler sözlü sınavda iktisat, maliye, hukuk ve kamu yönetimi alanlarından sorumlu olacaklardır. Sözlü sınavda başarılı olabilmek için 70 ve üzeri puan almak gereklidir. Sözlü sınavda başarılı olanlara güvenlik soruşturması yapıldıktan sonra atamaları gerçekleştirilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.