1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KGK 15 Memur Alımı 11 Mart Son Gün
KGK 15 Memur Alımı 11 Mart Son Gün

KGK 15 Memur Alımı 11 Mart Son Gün

KGK 15 memur alımı gerçekleştiriyor. Başvuruları devam eden ilana son başvuru 11 Mart 2019 pazartesi olarak ilan edilmiştir. Öğrenim çeşitliliği çok fazla olan bir ilandır.

A+A-

Kamu Gözetimi Kurumu KGK 15 Memur alımı başvuruları 11 Mart 2019 tarihinde sona erecektir. 150 kamu personeli adayı sınava alınacaktır. Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8 ve 9 uncu dereceli memur kadrolarında görevlendirilmek üzere başarı durumları dikkate alınarak 15 kişilik aday personel seçimi için giriş sınavı yapılacak.

Kamu Gözetimi Kurumu (KGK) 15 Memur alımı ilanı yayınladı. Alım giriş yazılı sınav ve sözlü sınav ile yapılacaktır. Adaylar başvurularını online bir şekilde yapacaktır. Öğrenim durumları her başvuru için farklı olarak yayınlanmıştır.
Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Sınav başvurular 11 Mart 2019 tarihinde saat 17.00 itibariyle sona erecektir. Başvurular elektronik ortamda yer alan “Sınav Başvuru Formu”nun yapılan açıklamalar çerçevesinde doldurulması suretiyle yapılacaktır.

9 genel için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekmektedir.

2 bilişim için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olunması gerekmektedir.

2 hukuk için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları şartı bulunmaktadır.

2 kişi istatistik için; Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren fen fakültelerinin veya fen-edebiyat fakültelerinin istatistik bölümünden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlardan, yapılacak olan yazılı ve sözlü sınav sonucunda başarılı olanlar uzman yardımcısı olarak alınacak olup, adaylar sadece bir alanda sınava katılmak üzere başvuruda bulunabilecektir.

KGK 15 memur alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler