1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Kıdem Tazminatı ve Taşeron İşçiler İçin Cumhurbaşkanlığı Zirvesi Gerçekleştirildi
Kıdem Tazminatı ve Taşeron İşçiler İçin Cumhurbaşkanlığı Zirvesi Gerçekleştirildi

Kıdem Tazminatı ve Taşeron İşçiler İçin Cumhurbaşkanlığı Zirvesi Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı’nın Başkent Beştepe’de bulunan makamında kıdem tazminatı ve taşeron zirvesi için toplanıldı.

A+A-

Türkiye genelinde bağlayıcılığı olan ve özellikle işçiler ile birlikte kamu personellerini de kapsayan kıdem tazminatları ve taşeron işçilik sorunlarında mağduriyetler yaşanmaması adına Cumhurbaşkanlığı makamında bir çalıştay düzenlendi.

Düzenlenen organizasyonda katılımcıların nitelikli ve sürece destek veren kesimlerden olmasına dikkat edilirken; özellikle işçilerin ve iş verenlerin bir araya gelerek var olan sorunları doğrudan konuşabilerek çözüm yollarının aranması önemli bir veri olarak işçileri memnun etti.

Toplantıya katılanlar arasında özellikle Hukuk ve Politikalar Kurulu’nun davetiyle gelen TOBB, TİSK, HAK-İŞ kurumları ve sendikalarının temsilcileri ile birlikte, Bakanlık yetkilileri de katılarak hem iştirak eden bürokratlara hem de alanında yetkin akademisyenlere destek sağlandı.

Toplantının ana maddesi olarak öne çıkan madde: kıdem tazminatı ve taşeron işçi sorunlarına yönelik olarak yaşanan mağduriyetlerin çözüme kavuşturulması mevzusunda yaşandı. Özellikle bürokratlar ile akademisyenlerin; kıdem tazminatı konusunda kimsenin mağdur edilmemesi konusunda uzlaşmaya varmaları, gündemin önemli haberi olarak kayıtlara geçti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.