1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Kimler Askerliği Öğretmen Olarak Yapabilir
Kimler Askerliği Öğretmen Olarak Yapabilir

Kimler Askerliği Öğretmen Olarak Yapabilir

Hali hazırda Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev yapanlar talep etmesi ve ihtiyaç olması halinde asker öğretmen olarak görev yapabilir.

A+A-

Başvuru Yapma
Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü duyuru yayınlayarak askerliğini öğretmen olarak yapmak isteyenler için önemli bir duyuru yayınladı. Duyuruya göre askerliğini öğretmen olarak yapmak isteyen kimselerin belge alarak askerlik şubelerine teslim etmeleri istendi. Bu belge ise hali hazırda MEB bünyesinde öğretmenlik yapıldığını gösteren bir belge olmalıdır. Bu belge sunulduktan sonra ihtiyaç olması halinde kişiler askerliklerini öğretmen olarak yapabileceklerdir. 

Bu uygulama hem devlet için hem de öğretmenler için son derece faydalıdır. Zira bu sayede devlet öğretmen ihtiyacını karşılamakta öğretmenler ise askerliklerini öğretmen olarak yapma imkanı elde etmektedir. Bu konuda ilerleyen zamanlar içerisinde yeni duyurular yapılması halinde sitemizden takip edebilirsiniz. 

MEB bünyesinde var olan öğretmen açığı bu yöntemle ancak kısa vadede kapatılabilmektedir. Dolayısıyla kalıcı çözümlerin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Sözleşmeli öğretmenlik bir yandan kanayan yara olmaya devam ederken diğer taraftan da öğretmen ihtiyacı tam olarak kapatılmamaktadır. Bu durum atama bekleyen öğretmenlerin sayısının erimesine de engel olmaktadır. Bu şekilde iki arada bir derede kalınan bir problemin her iki tarafı da etkilediğini ve hatta vatandaşların da bu sorunlardan etkilendiğini ifade edebiliriz. Dolayısıyla daha etkili bir çözüm yöntemi geliştirilmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.