KİT Taşeronları İçin Beklenen Kadro Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı

KİT Taşeronları İçin Beklenen Kadro Kararı Resmi Gazete’de Yayımlandı

Milyonlarca işçi ve taşeronlar için beklenen kadro kararı bugün itibari ile resmen yürürlüğe girdi. 16 Ekim 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte; Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2020 Yılına Ait Genel Yatırım ve Fi

Taşeronlar için bir süredir beklenen kadro kararına dair kritik bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeye dair bilgiler ve üzerinde mutabakata varılan kanuni hükümler bir madde şeklinde hazırlanarak resmiyete kavuştu.

Karar Resmi Gazete’de 

Resmi Gazete’de bugün itibari ile yayımlanan kararda onaylanan hükümler; “Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2020 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programının Tespit Edilmesi Hakkında Karar” ibaresi ile yayımlandı.

13035.jpg Yargıtay’dan Bombayı Fark Etmeyen Güvenlik Görevlisi Kararı

KİT Taşeronlar İçin Kadro Şartları Nelerdir?

Kamu İktisadi Teşebbüsleri olarak bilinen ve kanunen KİT kısaltması ile unvan ve statü işlerinde yer edinen programlama kapsamında hizmet veren taşeronlar için bir kadro imkanı doğdu. İlgili kadroyu almanın şartları ise iki farklı maddede tespit edildi.

Sınav Şartı ve 2 Yıl Hizmet Şartı 

Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2020 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programının Tespit Edilmesi Hakkında Kararı dahilinde kadro verilecek olan KİT taşeronlarından istenen şartların ilki; bulunulan kurumda 2 yıl kesintisiz olarak hizmet vermiş olmak ve hali hazırda aynı statüde hizmet veriyor olma, şartı getirilmiştir.

Ayrıca bir diğer şarta göre ise; taşeronlar çalışılan kurum tarafından yapılacak olan sözlü veya yazılı sınavdan başarılı olmak zorundadır, şartı eklenmiştir. Benzer bir çalışma bir diğer gündem maddesi ile birlikte geçici işçi statüsünde istihdam edileneler için de yapılacaktır. Taşeronlar için alınan kadroların akabinde istihdam statüsü ise işçi olarak tayin edilecektir.

Taşeronlar ile ilgili gelişmeleri takip edebilmek için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum