1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. KİT ve Belediyelerdeki Taşeron İşçiler Mağdur
KİT ve Belediyelerdeki Taşeron İşçiler Mağdur

KİT ve Belediyelerdeki Taşeron İşçiler Mağdur

Taşeron işçilerin kadroya geçirilme süreçleri her ne kadar tamamlansa da belediye bünyesindeki taşeron işçiler ile KİT'lerde çalışan taşeronlar haklarını tam olarak alamadılar.

A+A-

Belediyelerde Çalışan Şirket İşçileri İkramiye ve Promosyon Alamıyorlar
Kadroya geçirilen taşeron işçilere 52 günlük ek tediye verileceği ifade edilmişti. Ancak daha sonra yapılan açıklamalara ve düzenlemeler ile belediye personellerinin bu kapsam dışında tutulduğu öğrenildi. Kamu kurumlarında yer alan diğer taşeron işçiler 52 günlük tediye alacak iken belediye işçileri bu haktan faydalanamayacaklar. 

Belediye işçileri sadece ikramiye konusunda değil aynı zamanda banka promosyonları açısından da mağdur edildiler. Belediye işçilerinin ifadelerine göre kendilerine banka promosyonları da ödenmeyecek. Ayrıca diğer özlük hakları açısından da belediye bünyesindeki işçiler ikinci sınıf muamelesi görmeye devam ediyorlar. Öyle ki kamu kurumlarındaki işçiler kamu bünyesinde istihdam edilirken belediye işçileri belediye şirketlerinin bünyesine verildi.

Tüm bu mağduriyetlerin giderilmesi adına en kısa süre içerisinde düzenlemeler yapılması icap etmektedir. Aksi takdirde aynı statüde olan işçiler arasında büyük eşitsizlikler yaşanması söz konusu olacaktır. Bu da adalet duygusunun zarar görmesine neden olacaktır. Bu hususta seslerini duyurmak isteyen tüm belediye işçileri için yetkililerin harekete geçmesini talep ediyoruz.

Bunların yanı sıra KİT'lerde görev yapan taşeronlar için henüz kadro kanunu hazırlanmaması da beklentiyi devam ettiriyor. Umarız ki bu haksızlık en kısa süre içerisinde giderilir ve işçiler haklarına kavuşurlar. Buradan çıkacak olumlu haberleri bekleyen sayısı milyona ulaşan bir kitle olduğunu da unutmamak gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum