1. HABERLER

  2. HABER

  3. KİT ve Özelleştirmelerde Çalışan Kişi Sayısı Açıklandı
KİT ve Özelleştirmelerde Çalışan Kişi Sayısı Açıklandı

KİT ve Özelleştirmelerde Çalışan Kişi Sayısı Açıklandı

KİT ve özelleştirmelerde çalışan personellerin de istatistiki verilerinin bulunduğu çalışmanın detayları açıklandı.

A+A-

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 2019 yılına ait ve sadece yılın ilk çeyreğini kapsayan veriler hesaplandı; KİT'lerin ve özelleştirme programında yer alan kuruluşların istihdam verilerinin de olduğu çalışmanın sonuçları kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Yayımlanan çalışma ve istatistik verilerine göre; KİT'ler ve özelleştirme programında faaliyette bulunan kuruluşlarda 101 bin 867 kişinin çalıştığı tespit edildi. Bahsi geçen çalışanların ise 95 bin 558'i Hazine portföyündeki kuruluşlarda hizmet veriyor. 

Açıklanan verilerde yer alan bir diğer bilgiye göre; 6 bin 309 kişi olarak tespit edilen personelin çalışma birimi olarak ise özelleştirme portföyündeki kuruluşlarda istihdam edildiği bilgisine yer verildi.

Kamu İktisat Teşebbüsleri kuruluşlarında çalışan personel detaylarında yer verilen son bilgilere göre ise; personellerin 4 bin 1'i memur olarak görev yaparken, 43 bin 986 personel ise sözleşmeli olarak görev yapıyor. Ayrıca; 47 bin 105 kişinin kapsam içi işçi, 3 bin 428 personelin ise kapsam dışı işçi ve son olarak 3 bin 347' personelin ise geçici işçi statüsünde hizmet verdiği açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum