Kıyı Emniyeti 129 sürekli işçi alımında başvurular bugün son

Kıyı Emniyeti 129 sürekli işçi alımında başvurular bugün son

İŞKUR üzerinden yayımlanan 2 Aralık Pazartesi tarihli Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 129 daimi işçi alımı ilanında kılavuza göre başvurular Cuma gecesi bitecek. Son başvuru saatine kadar internet üzerinden tek tıkla başvuru yapılmaktadır.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 129 sürekli işçi alımı için İŞKUR üzerinden haftaiçi ilan yayımladı ve başvuruların Cuma gecesi biteceğini duyurmuştu. Adayların İŞKUR'a gidip şahsen başvuru yapacaklar için bugün mesai saati bitimine kadar, online başvuru yapacaklar için bu gece sonuna kadar başvuru imkanı bulunuyor.

Alım yapılacak kadro ve sayısı;

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kıyı Emniyeti 129 daimi işçi alımında kadro dağılımını vatandaşa duyurdu. Yayımlanan ilanların toplamında 42 gemici, 39 yağcı, 25 deniz trafik operatörü, 8 uzak birinci zabiti, 8 uzakyol ikinci makinisti, 3 baş mühendis, 3 kaptan ve 1 diğer mühendis alınacak. İŞKUR'da yayımlanan ilanlar ise şu şekilde;

kiyiemniyeti.jpg

Başvurular nasıl yapılmaktadır;

Yayımlanan 8 farklı ilana başvuruda bulunmak için İŞKUR açık iş ilanları sayfasından ilgili ilanı aramak gerekiyor. Bunun için İŞKUR e-şube hesabına giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sitenin üst menüsündeki "online işlemler > iş arayan > açık iş ilanları" adımlarını takip ederek iş ilanlarını listelemeniz gerekmektedir.

Açık iş ilanlarını listelemek için ilan kodu bölümüne aşağıdaki alım kodlarını uygun olacak şekilde yazıp arattıktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için gereken ilan kodları;

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü sürekli işçi ilanında gemici alımı için 00005282835, gemi yağcısı alımı için 00005282931, deniz trafik operatörü alımı için 00005282367, kaptan alımı için 00005282510, uzakyol birinci zabiti alımı için 00005282891, uzakyol ikinci makinisti alımı için 00005282819, baş mühendis alımı için 00005282786 ve diğer mühendis alımı için 00005282865 kodu ile işlem yapabileceksiniz.

Başvuru şartları neler;

Adaylardan lisans mezunu alımlar için Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda P1 puan türünün bulundurulması yani sınava girmiş olması gerekmektedir. Diğer bir şartta mezuniyet kademesine göre sunulan şarttır. Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Yüksekokulu, Yüksek Denizcilik Okulu, Deniz Harp Okulu veya üniversitelerin güverte/deniz ulaştırma işletme, deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümü mezunları trafik operatörü, kaptan, baş mühendis, ikinci kaptan, ikinci mühendis alımına başvurabilecekler.

Mühendis alımında ise elektrik-elektronik mühendisliği bölümü mezunu olunması gerekmektedir. Yayımlanan alım duyurusunda gemici ve yağcı istihdamına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Sürekli işçi alımı için İŞKUR iş ilanları sayfamızı ziyaret edin.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.