Kızılay Türkiye Geneli 8 Branşta Personel Alımları En Az Lise Mezunu

Kızılay Türkiye Geneli 8 Branşta Personel Alımları En Az Lise Mezunu

Kızılay bünyesin dahilinde görevlendirilmek üzere iki farklı kadroya personel alımı yapılacağı bilgisi ilgili vatandaşlara duyuruldu.

Kurumlar bünyesinde devam eden personel alımlarına bir yenisi daha eklenerek Türk Kızılayı’na iki farklı birimde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağına dair alım ilanı yayımlanırken, istihdam sürecine dair detaylar kamuoyunun bilgisine sunuldu.  

Yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre Kızılay içerisinde istihdam edilecek olan personellerin unvanlarına ilişkin açıklanan detaylarda hem Doktor unvanı ile hem de Gençlik Çalışanı unvanı ile personel alımları gerçekleştirilecektir.

Adayların alımlarının gerçekleştirilebilmesi için kurum ve kuruluşlarda çalışabilmek için şart koşulan genel şartlara uyulması zorunluluğunun dışında, her bir ilan için belirlenen özel şartları da haiz olunması gerekir.

Gençlik çalışanı kadrosuna yapılacak olan başvuruların dikkate alınabilmesi için adayların; Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri, Psikoloji, Sosyal Hizmetler mezuniyetine sahip olmaları, pedagojik formasyona sahip olunması, iyi derecede Arapça konuşulabiliyor olması şartları aranmaktadır.

Doktor unvanı ile çıkılan alıma başvuruların yapılabilmesi için ise; Tıp Fakültesi mezuniyeti, iyi derecede İngilizce bilgisi, uzman veya pratisyen unvanlarına sahip olunması şartları aranacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum