Kızılay Türkiye Geneli Lise Önlisans ve Lisans Mezun Personel Alımları

Kızılay Türkiye Geneli Lise Önlisans ve Lisans Mezun Personel Alımları

Türk Kızılayı Türkiye genelinden başvuruları kabul edeceği lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımları yayımladı. Alınacaklar için şartlar neler olacak ve başvurular nereden yapılır haber detaylar içerikte bulunmaktadır.

Türk Kızılayı yeni ilanlar ile personel alımı yayımladı. Türkiye geneli başvuruları alacağı ilanlara lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabiliyor. Kızılay alımlarda KPSS şartı istememektedir. Alım çağrı merkezi operatörü, gençlik çalışanı, sağlık uzmanı, yönlendirme ve dış erişim asistanı, doğrulama ve gözlem asistanı, doktor ve öğrenim durumlarına göre stajyer öğrenci alımları yapılıyor. Alımı 13 şehre gerçekleştirecektir.

Çağrı merkezi operatörü alımı için; Çağrı merkezimizde görevlendirilmek üzere 'Çağrı Merkezi Operatörü' arayışımız bulunmaktadır. En az lise mezunu olan, İleri düzeyde Arapça bilen (Arapça mülakat gerçekleştirilecektir.), Tercihen ikinci dil olarak Kürtçe bilen, Gelen çağrılara ilişkin talepleri doğru analiz edebilen, Çağrı merkezinde çalışma tecrübesi olan (tercih sebebidir), Vardiya sisteminde çalışabilecek, Takım çalışmasına yatkın, Diksiyonu düzgün, ikna kabiliyeti yüksek, Telefonda etkili iletişim kurabilen, Ofis teknolojilerini etkin şekilde kullanabilen, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli ve Gaziantep ilinde ikamet etme engeli bulunmayan adayın başvurusu alınacaktır.

Gençlik çalışanı; Suriyeli çocuk ve gençlerin psikososyal gelişimlerine destek olacak program ve faaliyetleri planlamak ve uygulamak, İhmal, istismar, akran zorbalığı gibi konulara yönelik koruyucu önleyici faaliyetler geliştirmek, Çocuk ve gençlerin kendilerini gerçekleştirmelerine katkı sağlayan kurs, etkinlik, seminer, gezi organize etmek, Düzenli raporlama yapmak.

Aranan Nitelikler; Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri, Psikoloji, Sosyal Hizmetler mezunu, Pedagojik formasyon sahibi ve/veya en az 1 yıl çocuklarla çalışma deneyimi olan, İyi seviyede Arapça konuşabilen, ( Mülakatlar Arapça ve Türkçe gerçekleştirilecek olup bu kriteri sağlamayan adaylar değerlendirilmeyecektir.), İletişim becerisi yüksek, Ekip çalışmasına yatkın, Gelişime açık, Sorumluluk sahibi, MS Office programlarını etkin kullanabilen, Seyahat engeli bulunmayan ve Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olması isteniyor. Alımı yapacak şehirler; Ankara, Adana, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya, Kilis, Kayseri, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa olarak açıklandı.

Doğrulama ve Gözlem Asistanı alımı için; Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olmak, İnsani yardım sektöründe izleme & değerlendirme,şikayet yönetimi, halkla ilişkiler, müşteri ilişkileri vb. konularda en az bir yıllık tecrübe sahibi olmak, Nitel ve nicel veri analizli yapabilmek ve sonuçları raporlayabilmek farklı raporlama şablonları yaratabilmek, İleri seviyede Arapça biliyor olmak (test edilecektir), Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek, sık seyahat etmeye engeli olmamak, Ehliyet sahibi olmak ve aktif araç kullanabilmek, Etkili iletişim kurabilmek, Takım çalışmasına yatkın olmak, Analitik düşünebilmek ve çözüm odaklı olmak, MS Office programlarını kullanabilmek, Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olmak veya askerliği en az 2 yıl tecilli olmak.

Genel Staj Başvurusu; 1868 yılından günümüze toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen ve kan, afet, uluslararası yardım, göç hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim vb. alanlarında faaliyet sunan Türk Kızılay bünyesinde görevlendirilmek üzere 'Stajyerler' aramaktadır.

Genel Nitelikler; Mesleki ve Teknik lise eğitimine devam eden veya üniversite eğitimi devam eden, İletişim becerileri güçlü, Öğrenmeye ve gelişime açık ve Ekip çalışmasına yatkın olması isteniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum