Kocaeli 45 Zabıta Memuru Alım Şartları

Kocaeli 45 Zabıta Memuru Alım Şartları

Kadrolu zabıta alım ilanı yayınlanmıştır. Kocaeli Gebze Belediye Başkanlığı zabıta memuru başvuru şartları paylaşıldı. Adaylarda hangi genel şartlar ve özel şartlar aranmaktadır.

Kocaeli Gebze Belediye Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere zabıta alımı için 657 Sayılı devlet memurları Kanunu getirilerine tabi olarak Belediye zabıta hükümlerine göre unvan, sınıf ve derecesi KPSS puan türü ve KPSS taban puanına göre alım yapacak. Başvuruda yer alan özel şartları sağlayan adaylar başvuru yapabilecekler. Aşağıda maddeler halinde aranan özel şartlar sıralanmıştır:

• İlan edilen unvanlar dâhilinde mezun olunan okulun tüm öğrenim şartlarını sağlamak gerekmektedir.

• Bahsi geçen ilanlara yönelik olarak başvuru yapabilmek için bahsedilen yükseköğrenim kurumlarından ilgili bölün ile ilgili mezuniyet alındıktan sonra ön lisans KPSS 2018 P93 ve lisans 2018 KPSS P3 puan türlerinden alım yapılacaktır.

• Unvanların karşısında belirtilen unvanlara belirtilen KPSS puan türlerinden belirtilen puanlar alınmalıdır.

• Pozisyonlara başvurmak isteyen adaylar daha önce çalışmış olduğu kurum ve kuruluşlardan herhangi bir ahlaki disiplinsizlik nedeni ile ayrılmamış olmalıdır.

• İlana başvuru yapabilmek için 657 Sayılı kanunun 48. Maddesi (A) fıkrasınca Belediye Zabıta Yönetmeniğinin özel şartlarına göre Zabıta memuru kadrolarına başvurabilmek için belirli fiziki şartlar yer almaktadır.

1. Tartılma, ölçülme aç karnına ayakta ve çıplak olmak üzere yapılmak kaydı ile erkeklerde en az 1.67 metre boy, boyunun 1 metreyi geçen kısmı ile kilosu arasında +, - maksimum 10 fark olması gerekir.

2. Tartılma ölçülme aç karnına ayakta ve çıplak olmak üzere yapılmak kaydıyla en az 1.60 metre boy, boyunun 1 metreyi geçen kısmı ile kilosu arasında +, - maksimum 10 fark olması gerekir.

• 13.10. 1983 sayılı kanunun bendinde yer alan bilgiye göre zabıta memurluğuna başvuracak adayın B sınıfı veya A2 sınıf ehliyete sahip olması gerekmektedir.

• Sınavın yapıldığı tam tarihte kişilerin 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Yukarıda da koşulları belirtilen sınav başvuru belgelerini başvuru adaylarının 31.08.2020 tarihinden 09.09.2020 tarihine kadar Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Trafik Eğitim Parkının yer almış olduğu Arapçeşme Mahallesi, 1051/1 Sokak No:18 Gebze/Kocaeli adresine şahsi olarak başvurmaları gerekmektedir. Posta ve kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek kişinin kendisinin başvurması gerekmektedir.

Kocaeli Gebze Belediyesi zabıta memuru alımı kılavuz içerisinde detaylara yer verilmiştir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.