KPSS 2018/2019 Puanıyla 6 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

KPSS 2018/2019 Puanıyla 6 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2018/2019 puanları ile 6 kamu personeli alımı yapılıyor. Alıma başvuru şekli ve öğrenim durumları açıklanmıştır. Öğrenim durumlarına göre alım ve sıralama yapılacaktır. Alım sözlü sınav ile gerçekleşecektir.

KPSS 2018/2019 puanları ile 6 kamu personeli alımı başvuruları ve şartları yayımlandı. Alıma başvuru şekli ve öğrenim durumları kılavuz ile birlikte verildi. Sözlü sınav ile alım yapılacaktır. İdari memur ve uzman yardımcısı alımı branşlarında yerleştirme yapılacaktır.

Kadro Branş Dağılımı;

Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği'ne uzman yardımcısı alımı 5 (beş), engelli idari memur alımı için 1 (bir) olmak üzere, aşağıda belirtilen kriterler çerçevesinde sözlü sınavla toplam 6 (altı) personel alınacaktır.

Başvuru Adresi:

Türkiye İhracatçılar Meclisi adresine en geç 25 Ekim 2019 saat 17.30'a kadar şahsen veya posta ile yapılacaktır. Dış Ticaret Kompleksi B Blok Kat:2 Çobançeşme Mevkii, Sanayi Caddesi Yenibosna-Bahçelievler / İSTANBUL olarak adres verilmiştir.

Başvuruda İstenilen Belgeler:

İş talep formu, T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı, İki adet vesikalık fotoğraf, Öğrenim Diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, KPSS Sonuç belgesi, Yabancı Dil sınavından asgari puanı aldığını gösterir belge, Güncel Özgeçmiş (CV), Sınavı kazanan adaylardan belge asılları istenecektir.

Sınava Katılma Şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, TİM ve İhracatçı Birliklerinden veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanununun 25'inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak.

Uzman Yardımcısı kadrosu için, İngilizce yabancı dil bilgisinden, 2016-2017-2018-2019 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS/e-YDS) en az 70 puan veya uluslararası kabul gören dil sınavlarından ÖSYM tarafından yayımlanan Yabancı Dil Eşdeğerlik Tablosuna göre 70 puana karşılık gelen asgari puanı almış olmak, (İkinci yabancı dil tercih sebebi olacaktır.). 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında ve Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavlarında belirtilen puan türünden en az 70 ve yukarı puan almış olmak.

Öğrenim Şartları:

Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası İşletme Yönetimi, Uluslararası Girişimcilik, İktisat, İşletme, Ekonomi, Ekonometri, Uluslararası Ticaret, Uluslararası İşletmecilik ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Ekonomi ve Finans, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Mezunu Olmaları Gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.