KPSS 2020/11 tercihleri bugün sona eriyor

KPSS 2020/11 tercihleri bugün sona eriyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları aracılığı ile yapılacak olan 2020/11 ÖSYM tercih işlemleri ile ilgili açıklama geldi. Henüz tercih işlemlerini tamamlamayan adayların bugün itibari ile başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşları dahilinde belirlenen münhal kadrolar için yapılacak olan personel atamaları kapsamında; Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) aracılığı ile yapılacak olan tercih işlemlerinin alınmasına devam ediliyor.

Söz konusu süreçle ilgili olarak aracı ve organize edici kurum olarak detayları yayımlayan Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan son açıklamalara göre tercih işlemlerinin sonuna gelindi.

KPSS 2020/11 Tercihleri

ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden online olarak yapılacak olan kamu personeli alım tercih işlemlerine göre; KPSS 2020/11 Tercihleri kapsamında 16 Eylül 2020 tarihi son başvuru tarihi olarak verilmektedir.

Söz konusu tercihlerin Ortaöğretim , Ön Lisans ve Lisans düzeyinde yapılacağı açıklanırken; haberin sonunda yer alan tercih kılavuzundaki kodlar ve unvan bilgilerine göre adayların işlemlerini tamamlaması mümkün olmaktadır.

Memur alımı statüsünde gerçekleştirilecek olan tercih işlemleri için muhatap kurum Sağlık Bakanlığı olarak lanse edilirken; yayımlanan ilanın başlığı da ÖSYM resmi internet adresinden KPSS-2020/11 Sağlık Bakanlığı Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması olarak ilan edilmektedir.

Başvuru Genel Şartları

Adayların ilgili tercihlerinin geçerli olabilmesi için; Türk vatandaşı olmaları, bir meslek veya sanat okulunu bitirmek şartı ile en az 15 yaşını doldurmuş olmak veya rüşt sahibi olmuş olmak şartına uygun olmaları, 18 yaşından büyük olarak yaş şartına uygun olmaları ve kamu haklarından mahrum olmamaları gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Her aday için ilgili tercih döneminde online işlem yapmak mümkündür. ÖSYM resmi internet adresinden giriş yaparak ÖSYM AİS sistemine erişmek ve yayımlanan duyurular bölümünden KPSS-2020/11 Sağlık Bakanlığı Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması duyurusuna giriş yapmak gerekmektedir.

Adayların ilgili işlemleri bugün gün sonuna kadar yapması mümkündür. Tercih işlemlerinin geçerli olabilmesi için 20 TL olan tercih ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir. İlgili haberimize buradan erişebilirsiniz.

KPSS-2020/11 Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.