1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS 55 Puan İle Memur Alımı 10-11 Eylül Başvurular
KPSS 55 Puan İle Memur Alımı 10-11 Eylül Başvurular

KPSS 55 Puan İle Memur Alımı 10-11 Eylül Başvurular

KPSS 55 Puan ile muhasebeci, tahsildar, bilgisayar işletmeni, zabıta memuru, itfaiye eri ve mühendis alım başvuruları başlıyor. Başvuru sadece 2 gün yani 10 ile 11 Eylül 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

A+A-

10 – 11 Eylül tarihlerinde Belediyesi memur alımı yapılacağı açıklandı. En az lise mezunu olması istenen adayların KPSS puanı da 55 şartı konuldu. Belirtilen şartları taşıyan adayların 10 Eylül tarihinde başlayarak 11 Eylül’e kadar tüm belgeler ile başvuru yapması gerektiği planlandı.

Belediye tarafından verilen ilanda toplamda 21 kişinin istihdam edilmesi söz konusudur. Buna göre de ilana açılan pozisyonlardan biri memurdur. Memur kadrosuna başvuru yapmak için lise mezunu olmak gerekir. Ayrıca 2016 KPSS’de 55 puan ve üzeri almış olmak istenir.

Belediye Muhasebeci Alımı Şartları; Belediyede çalışmak üzere bir adet muhasebeci de alınacaktır. Muhasebeci için başvuru yapacak kişilerin en az ön lisans mezunu olması istenir. Ayrıca 2016 KPSS’ye girmiş olmak ve en az 55 puan almak şartı da istenir.

Belediye Tahsildar Alımı Şartları; Çobanlar Belediyesi bünyesinde çalışmak üzere verilen ilanda 2 kişi tahsildar olarak alınacaktır. Tahsildar alım şartları içerisinde kişilerin ön lisans ya da lisans mezunu olması istenir. Ayrıca 2016 KPSS’den de 55 puan ve üzerinde puan almış olanlar tahsildar kadrosu için başvuru yapabilir.

Belediye Bilgisayar İşletmeni Alımı Şartları; Bilgisayar işletmeni pozisyonu için adayların lisans mezunu olması gerekir. Ayrıca 2018 yılı KPSSP3 puanın da 55 ve üzeri olması adaylardan istenilen şartlar arasında yer alır.

Belediye Zabıta Memuru Alımı Şartları; Afyonkarahisar Çobanlar Belediyesi, zabıta kadrosu için 6 kişilik pozisyon açar. Zabıta memuru pozisyonlarına başvuru yapacak kişilerin lise ve ön lisans mezunu olması istenir. Ayrıca adayların zabıta memuru olabilmeleri için B sınıfı ehliyete sahip olmalar istenir.

Belediye İtfaiye Eri Alım Şartları; 6 itfaiye eri alacak olan belediye öncelikli olarak adaylardan C sınıfı ehliyete sahip olmalarını ister. Lise ve ön lisans mezunu olanlar bu pozisyon için başvuru yapabilir.

Belediye Mühendis Alım Şartları; Çabanlar Belediyesi diğer pozisyonlar için KPSS alt limitinin 55 olarak belirtirken; mühendis için bu limit 60 puandır. Mühendis alım şartları içerisinde lisans mezunu olmak yer alır.

21 memur alım haberi ve kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum