KPSS 60 Belediye Kadrolu Memur Alımı Resmi Gazetede Yayımlandı

KPSS 60 Belediye Kadrolu Memur Alımı Resmi Gazetede Yayımlandı

24 Ocak 2021 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Malatya ili Pütürge ilçesi belediye personel alımı kapsamında başvuru ilanı resmi gazetede de yayınlandı. İşte kadrolu memur alımı başvuru şartları ve tüm başvuru süreci.

Kamuya kadrolu memur alımları kapsamında Malatya iş ilanları kapsamında “Malatya İli Pütürge Belediye Başkanlığı” tarafından kadrolu statüde Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolara memur alımı yapılacak. 24 Ocak 2021 tarihi itibarıyla ilan resmi gazetede yayımlandı. VHKİ alımı, Ayniyat saymanı alımı, Bilgisayar işletmeni alımı ile tahsildar alımı olmak üzere 4 unvanda memur alımları yapılacak.

Memur Alımları Mezuniyet Şartları

Ayniyat Saymanı alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, iktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye programlarının herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

Bilgisayar İşletmeni alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye Programlarının herhangi birinden mezun olmak gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak gerekiyor.

VHKİ alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye Programlarının herhangi birinden mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak gerekiyor.

Tahsildar alımı için Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, iktisat, Kamu Yönetimi veya Maliye programlarının herhangi birinden mezun olmak gerekiyor.

Memur Alımı Başvuru Süreci

Başvuru yapacak adaylar aşağıdaki “Başvuru Kılavuzu”nda yer alan gerekli belgeleri belediye e-posta adresine göndermeleri veya şahsen, iadeli taahhütlü posta ile 3-8 Mart 2021 tarihleri arasında göndermeleri gerekiyor.

Memur Alımı Başvuru Genel ve Özel Şartları

Başvuru yapacak adayların ilan edilen memur kadrolarına atanmak için 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan genel şartları taşıma sı ve aşağıdaki özel şartlara haiz olması gerekiyor. İşte başvuru özel şartları:

İlan edilen unvan için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS)  alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari 60 KPSS puanını almış olmak gerekiyor.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

13 Ekim 1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak özel şartları da aranmaktadır.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.