1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS 60 Puanla Diyanet 55 Memur Alımı
KPSS 60 Puanla Diyanet 55 Memur Alımı

KPSS 60 Puanla Diyanet 55 Memur Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 60 puanla 55 memur alımı (kamu personeli alımı) yapacak.

A+A-

28 Eylül 2018 de Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 60 puanla 55 memur (kamu personeli alımı) alımı yapacağını duyurdu.

GRUP-I için en az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak. GRUP-II için lisans düzeyinde hukuk fakültesi mezunu olmak. GRUP-I için Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak. Sınavın yapılacağı yılın ilk günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. KPSS şartı; GRUP-I için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS) P3 puan türünden en az altmış (60) puan almış olmak. GRUP-II için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS) P4 puan türünden en az altmış (60) puan almış olmak. Daha önce yapılmış Diyanet İşleri Uzman Yardımcılığı yarışma sınavlarında iki defa başarısız olmamak.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 01 Ekim 2018 (08:00) – 16 Ekim 2018 (16:30) tarihlerinde (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi) adresi üzerinden e-başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne mesai saatleri içerisinde (saat 08:30-16:30 arası) şahsen müracaat edeceklerdir.

T.C. kimlik numaralı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport). En az lisans düzeyinde dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olduğunu gösterir diploma, diplomanın tasdikli sureti veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi). 2017 veya 2018 yılına ait KPSS sonuç belgesi. Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına, adli sicil kaydına bulunmadığına ve erkek adayların askerlik durumlarına dair yazılı beyanı olması gerekmektedir.

Diyanet ilk kılavuz için tıklayın. İkinci ilan için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler