1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS 65 ile 88 Sözleşmeli Sağlık Personeli İlanı, Güncel Kılavuz
KPSS 65 ile 88 Sözleşmeli Sağlık Personeli İlanı, Güncel Kılavuz

KPSS 65 ile 88 Sözleşmeli Sağlık Personeli İlanı, Güncel Kılavuz

Akdeniz Üniversitesi tarafından yayımlanan istihdam ilanına göre, 88 kişilik kontenjan ile sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacaktır. Alımlar için KPSS 65 puan şartı talep edilirken, alımlara dair bugün itibari ile Resmi Gazete’de güncel kılavuz yayı

A+A-

Türkiye’de kamu üniversiteleri tarafından devam eden personel alımı ve işçi alımı süreçleri için bir yeni istihdam ilanı daha yayımlandı. Resmi Gazete’de yer alan ilana göre Akdeniz Üniversitesi sözleşmeli sağlık personel alımı yapacaktır. KPSS 65 puan talep edilmektedir.

Yapılacak olan personel alımı için güncel kılavuz yayımlanmış olup; adayların kılavuzda yer alan unvan, özel şart, kontenjan ve başvuru usullerine göre ilgili süreç dahilinde evraklarını ve başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Akdeniz Üniversitesi Personel Alımı

Akdeniz Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre başvuru yapacak olan adaylardan KPSS 65 puan talep edilirken; alımların ise toplamda 88 kişilik kontenjan ile yapılacağı ilan edilmiştir.

88 Kişilik Kontenjan ve Unvanlar

Sözleşmeli sağlık personeli alımı için tanınan unvan ve kontenjan bilgilerinde yer alan ifadelere göre; 81 Hemşire, 5 Sağlık Personeli, 2 Sağlık Teknikeri alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Hemşire alımı için başvuru yapacak olan adayların Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmaları gerekirken; Sağlık Personeli alımı için tanınan unvanlara göre Perfüzyonist alımı için; en az lisans düzeyinde eğitim veren Perfüzyon bölümünden mezun olmak veya bu alanda master yapmak ve Tıbbi Sekreterlik alımı için başvuru yapacak olan adayların da en az önlisans düzeyinde eğitim veren Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı mezunu olmak şartına uyum sağlamaları gerekmektedir.

Sağlık Teknikeri alımı için adayların en az önlisans düzeyinde eğitim veren Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı mezunu olmak şartını sağlamaları gerekmektedir.

KPSS P3 puan türünden en az 65 puana sahip olan adayların başvuru yapabileceği alımlar için adayların başvuru tarihi itibari ile 35 yaşından gün almamış olmaları şartı aranmaktadır.

Bugün itibari ile yayımlanan ve Resmi Gazete’den duyurulan için 15 gün başvuru süresi bulunmaktadır.

Akdeniz Üniversitesi 88 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum