1. HABERLER

  2. HABER

  3. KPSS A Sınavı Sonuç Açıklama Tarihi Ne Zaman? KPSS Sonuç
KPSS A Sınavı Sonuç Açıklama Tarihi Ne Zaman? KPSS Sonuç

KPSS A Sınavı Sonuç Açıklama Tarihi Ne Zaman? KPSS Sonuç

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS A grubu sonuç açıklama tarihi ne zaman olacak diye adaylar merak ediyordu. KPSS sonuç açıklama tarihi ile ilgili takvim açıklanmış olup tarih verilmiştir.

A+A-

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS A grubu sonuç açıklama tarihi ne zaman? Adaylar bu tarihi merak ederken sınav takviminde sonuç açıklama tarihi verilmiştir. 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ) olarak ilan edildi. Yarın (14 Temmuz 2019) sınava girecek adaylara İş İlanları Kariyer ailesi olarak başarılar dileriz.

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı. Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmaktadır.

Yukarıda sözü edilen Yönetmeliğin 2. maddesinde, kamu görevlerine ilk defa atama yapılacak kadrolar A Grubu Kadrolar ve B Grubu Kadrolar olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

KPSS A Grubu Kadrolar; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına.

KPSS B Grubu Kadrolar; kadroları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin eki listelerde yer alan, genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda (a) bendinde belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atama yapılacak kadro ve görevlere atanacaklar içindir.

2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ). Sonuç açıklama tarihi 29 Ağustos 2019 olarak ilan edilmiştir. Sitemiz üzerinden sonuç duyuruları yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.