KPSS Branş Sıralamaları Güncellendi! Lisans - Önlisans - Lise

KPSS Branş Sıralamaları Güncellendi! Lisans - Önlisans - Lise

ÖSYM tarafından 2020 KPSS branş sıralamalarının güncellendiği açıklaması yapıldı. 2020 KPSS lisans, 2020 KPSS önlisans ve 2020 KPSS ortaöğretim güncel sıranızı bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanlarının güncellendiği açıklaması yapıldı. BU kapsamda 2020 KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim: Branş Bazında Sıralamaların Güncellendi. Aşağıda haberimizin en altındaki bağlantıdan direkt olarak KPSS branş sıralamanızı öğrenebilirsiniz.

KPSS Branş Sıralaması Sorgulama

2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan tüm adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden bireysel olarak T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir açıklaması yapıldı.

KPSS Branş Sıralamaları Sadece Bilgi Amaçlıdır

ÖSYM’den yapılan açıklamada 2020 KPSS lise, önlisans ve lisans branş bazında sıralamaları, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımadığı belirtildi.

Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB KPSS Puanları

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.