1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS İle 10 Memur Alımı Yapılıyor!
KPSS İle 10 Memur Alımı Yapılıyor!

KPSS İle 10 Memur Alımı Yapılıyor!

KPSS İle 10 memur alımı başvuruları alınmaya başlayarak gerçekleşiyor. Alınacaklar 2 kişi idari memur alımı ve 8 kişi uzman yardımcısı alımı olarak yapılıyor.

A+A-

Türkiye İhracatçılar Meclisi KPSS ile 10 memur alımı yapılacaktır. İdari memur 2 kişi ve uzman yardımcısı 8 kişi olarak yayınlanan ilanlara başvurular alınmaya başlanmıştır. 35 üst yaş sınırlı olan ilanda İstanbul merkeze alım yapılacaktır.

Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM 8 uzman yardımcısı ve 2 idari memur (idari memur engelli kadrosu) olmak üzere toplam 10 memur alımı olacaktır.

Şartlar; TC vatandaşı olmalı, askerlikle ilişiği olmamalı, 18 yaşını doldurmuş olmalı, istenilen lisans eğitim şartını sağlamalı 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmalı, kamudan yasaklı olmamalı, bazı suçları işlememiş olmalı, görevini yapmasına engel sağlık özrü bulunmamalıdır. KPSS 70 puan şartı aranıyor.

Öğrenim Durumları; Siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, iletişim ve mühendislik fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret, matematik, istatistik ekonometri bölümleri mezunu olmaları gerekmektedir.

Başvurular 12 Nisan 2019 saat 17.30’a kadar şahsen ya da posta yoluyla Türkiye İhracatçılar Birliği’ne yapılacaktır. Dış Ticaret Kompleksi B Blok Kat:2 Çobançeşme Mevkii, Sanayi Caddesi Yenibosna Bahçelievler / İSTANBUL adresi olarak verilmiştir. Başvurusu kabul edilen adaylar puanlarına göre sıralanacaktır. Belirtilen kontenjanın 4 katı kadar aday sınava çağrılır. Sözlü sınav sonrası alım yapılır. Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi genel sekreterlik web adresinde ilan edilir. Sözlü sınavda her jüriden en az 50 puan almak şarttır. Puan ortalaması ise 70’in üzerinde olmalıdır.

TİM memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum