1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Başvuruları Ne Zaman?
KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Başvuruları Ne Zaman?

KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Başvuruları Ne Zaman?

ÖSYM tarafından 2018 KPSS başvuru tarihleri açıklandı. İşte ortaöğretim ve önlisans KPSS sınavı için başvuru tarihleri haberimizde yer almaktadır.

A+A-

Başvuru Tarihleri

Ortaöğretim ve ön lisans KPSS sınavları ayrı tarihlerde gerçekleştirilecek olup başvuruları da farklı zamanlarda olacaktır. Bu kapsamda ortaöğretim KPSS sınavı 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacaktır. Bu sınava başvurular ise 3-19 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır.

Ön lisans KPSS sınavı başvuru tarihleri de ÖSYM tarafından açıklandı. Bu kapsamda başvurular 28 Ağustos ile 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınavın tarihi ise 4 Kasım olarak belirlendi. Adaylar sınav sonuçlarını 29 Kasım 2018 tarihinde öğrenebileceklerdir.

2018 yılında yapılan KPSS sınavları B sınıfı memuriyet için kullanılabilmektedir. Dolayısıyla 2 yıl boyunca geçerliliğini koruyacak ve atamaya esas olarak değerlendirilebilecektir. Bu alımlarda bazı kurumlar kendi sınavlarını ya da mülakatlarını yapabilmektedir. Bazıları ise merkezi yerleştirme neticesinde alımlarını gerçekleştirmektedir. İşte tüm bunlar KPSS sınavından alınan puanına göre tüm adaylar tarafından takip edilecektir. Atamalar puanı yüksek olan adaydan başlamak üzere yapılacaktır. Bu sebeple yüksek puan alınması daha avantajlıdır. KPSS lisans sınavı başvurularının da 10 Mayıs tarihi itibariyle başladığını ifade etmemiz gerekir. Başvurular 21 Mayıs tarihinde sona erecektir. 6 Haziran tarihinde ise geç başvuru yapabilmek mümkün olacaktır.

KPSS Merkezi Atamaları Başvuru Adımları Görsel Anlatım

KPSS Merkezi Atamaları Başvuru Adımları Görsel Anlatım

ÖSYM Tarafından yayınlanan KPSS Merkezi Atama Tercihi yapacak adaylar için tercih kılavuzuna başvuru işlemleri adım adım anlatılmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler