1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS Puan Şartsız 71 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor
KPSS Puan Şartsız 71 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

KPSS Puan Şartsız 71 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

3 Nisan 2019 tarihinde Resmi Gazete üzerinden yayınlanan ilan ile KPSS puan şartsız en az lise mezunu adaylar arasından Üniversite 71 kamu personeli alımı ilanı yayımladı.

A+A-

3 Nisan 2019 Resmi Gazete ilanına göre 71 kamu personeli alımı en az lise mezunu KPSS puan şartsız (KPSS sıralaması) ile alım yapılacağı yayımlandı. Alımı Cumhuriyet Üniversitesi yapmaktadır. Alım kadrolu olarak yapılacaktır.

Başvuru şartların Cumhuriyet Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan göre Üniversitenin Fakülte Hastanesinde sözleşmeli olarak çalıştırılacaktır. (KPSS) Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) gurubun puan sıralamasına göre atamalar yapılacaktır. Adaylar Lisans, Fakülte, Yüksek Okul Hemşirelik, Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümleri ve Ebelik bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Genel Şartlar ise: 2018 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş Lisans mezunları KPSSP3 ve Lise Mezunları arasında ise KPSSP94 puan esasları alınacaktır. 35 Yaşından gün almamış olması, 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48 maddesindeki genel şartları taşıması, Her hangi bir Sosyal Güvenlik kurumundan yaşlılık veya emeklilik aylığı almıyor olması, Gerçeğe aykırı beyanda bulunulmaması, Başvuru yapacak adayların KPSS sıralamasına göre en yüksekten başlayıp aşağı doğru inerek yapılacaktır.

İstenilen Belgeler: Öğrenim Belgesi, Çalışma Belgesi ve Sigorta Döküm Cetveli, 2018 KPSS Sonuç Belgesi İstenmektedir. Başvurular başlamış olup 15 günlük başvuru süresi içerisinde Üniversite'ye şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 71 memur alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler