1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS Puanıyla ATK 57 Memur Alımı Şartları
KPSS Puanıyla ATK 57 Memur Alımı Şartları

KPSS Puanıyla ATK 57 Memur Alımı Şartları

Adli Tıp Kurumu tarafından sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere sözlü sınavla 57 personel alımı yapılacaktır. Adli Tıp Kurumu 57 Personel Alıyor başvuru unvanları belli oldu.

A+A-

Alım Yapılacak Pozisyonlar
2018 yılı KPSS sınavına giren ve en az 70 puan alan adaylar başvuru yapacaktır. Her bir kadro için istenen puan türünden asgari puana sahip olmak gerekir. Alım yapılacak olan kadrolar arasında Biyolog, Kimyager, Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Sağlık Teknisyeni bulunmaktadır. Bu pozisyonlara ayrılan kontenjanın 10 katı kadar aday mülakata alınacaktır. Mülakata çağrılacak olan adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre belirlenecektir. İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için ayrılan kadronun 5 katı kadar aday çağrılacaktır. 

Başvuru Şartları
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, askerlikle ilgisi olmayan, belirli suçlardan mahrum olmayan, görevini sürekli yapmasına engel akıl hastalığı olmayan, kamu haklarından yasaklı olmayan, istenen eğitim şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecektir. 

Son başvuru günü 6 Eylül 2019 tarihidir. Bu tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak gerekir. Yani 01 Ocak 1983 ve sonrası doğanlar başvuru yapabilir. İnfaz ve Koruma Memurluğu içinse 1 Ocak 1988 ve sonrası doğanlar başvuru yapabilecektir. Ayrıca adaylar 18 yaşını tamamlamış olmalıdır. 

Başvurular Adli Tıp Kurumu'nun resmi internet adresi üzerinde yapılacaktır. Fotoğraf, KPSS sonuç belgesi, diploma veya geçici mezuniyet belgesi sisteme taranarak eklenmelidir. Pdf ya da resim kabul edilecektir. Başvuru tamamlanınca sistem tarafından adaylara başvuru kayıt numarası verilecektir. Adaylar tek bir pozisyona başvuru yapabilir. 

Başvurular 26 Ağustos 2019 günü saat 10:00'da başlayacaktır ve 6 Eylül 2019 günü saat 17:00’da sona erecektir. 

Başvuruların Değerlendirilmesi
Başvurusu kabul edilen adaylar KPSS puanına göre en yüksek puandan başlayarak en düşük puana doğru sıralanır. Her bir pozisyon için ayrı arı liste hazırlanır. İlgili pozisyona göre kontenjanın 5 ya da 10 katı kadar aday sözlü sınava alınır. İstanbul Bahçelievler adresinde mülakat yapılır. Mülakat günü İKM adaylarının boy ve kilo ölçümleri yapılır. Şartları sağlamayanlar mülakata alınmaz. Mülakat sonuçları Adli Tıp Kurumu web sitesinde ilan edilir.

Adli Tıp Kurumu 57 memur alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.