1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS Şartsız Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımları Kurumlar Listesi
KPSS Şartsız Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımları Kurumlar Listesi

KPSS Şartsız Memur Alımı ve Kamu Personeli Alımları Kurumlar Listesi

Kamuda istisnai memurlukların dışında sözleşmeli statüde olup KPSS şartı aranmayan memur alımı ve kamu personeli alımlarında artış yaşanıyor. Haber içerisinden alımlara ulaşabilirsiniz.

A+A-

Hangi Kadrolar KPSS Şartı Aramıyor? Genel itibariyle uzmanlık ve teknik bilgi gerektiren alanlarda kamu personeli alımı KPSS şartı aranmamakta ve atamaları gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda en bariz bir şekilde sözleşmeli personelleri örnek olarak verebiliriz. Bu kadrolara yapılan atamalarda KPSS puanı isteniyor ancak olmaması durumunda 70 kabul ediliyor. Dolayısıyla KPSS sınavının temel bir şart olmadığını ifade edebiliriz. Kurumlara ulaşmak için linke tıklayın. Memur alımı yapan kurumlar kendi ilanını veya Resmi Gazete aracılığı ile duyuru yapılabilmektedir.

Bunun yanı sıra proje süresi boyunca alınan personeller için de KPSS şartı aranmamaktadır. Bu bağlamda doktor, diş hekimi, avukat, pilot, simülatör uzmanı gibi çeşitli kadroları sayabiliriz. Yabancı ülkelerde yer alan temsilciliklerde görev yapacak personellerden de herhangi bir KPSS puanı talep edilmemektedir. KPSS yerine çeşitli sözlü ve uygulamalı sınavlar talep edilebiliyor. Dolayısıyla KPSS şartı olmadan da kamu personeli olarak çalışmak mümkündür.

Bu tür alımların da sayısının arttığını ifade etmek gerekir. Zira kamu kurumları personel giderlerini azaltmaya çalışıyor ve sadece ihtiyaç duyulduğu süre boyunca personel istihdam etmektedir. Dolayısıyla da bu amaç doğrultusunda sözleşmeli kamu personeli pozisyonu geliştirilmiştir. Böylelikle belirli bir süre boyunca istihdam edilen kamu personelleri sürenin dolmasının ardından görevlerinden ayrılmaktadır. Dönemsel olarak bu tür istihdamlara başvurulabiliyor. Alımlar ise kurumların internet sayfalarında ya da Devlet Personel Başkanlığı internet sayfasında yayınlanabilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum