KPSS Sıralaması İle KDK 15 Devlet Memuru Alımı Başvurusu 22 Ekim 2018

KPSS Sıralaması İle KDK 15 Devlet Memuru Alımı Başvurusu 22 Ekim 2018

Kamu Denetçiliği Kurumu 15 Devlet Memuru (Kamu Personeli) alımı başvurusu KPSS sıralaması ile 22 Ekim 2018 tarihinde online olarak yapılacaktır. Alımlar sözlü sınav ile gerçekleştirilecektir.

Kamu Denetçiliği Kurumu KPSS sıralaması ile 15 kamu personeli (Devlet Memuru) alımı 22 Ekim 2018 tarihinde başvurusu yapılmaya başlanıyor.

Kamu Denetçiliği Kurumu Ankara 15 kamu personeli alımı ihtiyacını gidermek üzere ilana çıktı. Alımlar uzman yardımcısı unvanı ile yapılacaktır.

15 uzman yardımcısı alımının 7’si hukuk mezunları arasından 8’i ise İİBF bölümlerinden gerçekleştirilecektir. Sözlü sınava alınacak personel sayısının 4 katı kadar aday çağrılacaktır.

Başvuru yapacak adaylar 2017 veya 2018 KPSS sınavından ilgili puan türünde puan almış olmaları gereklidir. Hukuk mezunları için P4 puanı esas alınırken İİBF mezunları için P33 veya 38 puan türleri dikkate alınacaktır. Ayrıca asgari olarak 70 puan ve üzeri puan alan kimseler çağrılacaktır.

Devlet Memurlar Kanunu madde 48’de yer alan şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilirler. Ayrıca 01 Ocak 1983 tarihinin öncesinde doğan kimseler başvuru yapamayacaklardır.

Bu ilana başvurular 22 Ekim Pazartesi itibariyle başlayacak ve 5 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular www.ombudsman.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceği gibi ilgili belgeleri posta ile göndererek de yapılabilir.

Kamu Denetçiliği Kurumu 15 Devlet Memuru alım kılavuzu için tıklayın.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.