1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS’ SİZ ve KPSS 60 Puanla 40 Sürekli İşçi Alımı; Adalet Akademisi Kadro Dağılımı
KPSS’ SİZ ve KPSS 60 Puanla 40 Sürekli İşçi Alımı; Adalet Akademisi Kadro Dağılımı

KPSS’ SİZ ve KPSS 60 Puanla 40 Sürekli İşçi Alımı; Adalet Akademisi Kadro Dağılımı

KPSS’SİZ ve KPSS 60 puanla Adalet Akademisi ilkokul, lise ve önlisans mezunu adaylar arasından 40 kişi sürekli işçi alımı ilanları yayımladı. Adalet Akademisi kadro dağılımı ve ilana göre sadece 2 kişi alımında KPSS isteniyor.

A+A-

KPSS’SİZ ve KPSS 60 puanla 40 sürekli işçi alımı yapılacağı 29 Ağustos Resmi Gazete yayımlaması ile adaylara duyuruldu. Alımı Adalet Akademisi yapıyor. İlana başvuracaklar ilkokul, lise, ve önlisans mezunu olması isteniyor. Sadece önlisans mezunu 2 kişi alımında KPSS şartı aranmaktadır. Alım kura sonucu belirlenecektir. Adalet Bakanlığı kadro dağılımı verilmiştir.

Temizlik görevlisi alımı 36 için sadece en az ilkokul mezunu ilkokul mezunu olması şartı aranıyor. Alım daimi olarak yapılıyor.

Bahçıvan alımı 2 kişi en az ilköğretim en fazla önlisans mezunu olması talep edildi. Meslek liselerinin; peyzaj bölümü mezunu olmak veya lise mezunu olmanın yanında bahçecilik/çiçek düzenlemeciliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak Meslek Yüksekokulların; Peyzaj ve Süs Bitkileri bölümünden mezun olmak.

Şoför alımı 2 kişi yolcu taşıma için; Herhangi bir ön lisans mezunu olmak. En az E sınıfı (manuel vites) sürücü belgesine (2015 yılı öncesi) veya D sınıfı (manuel vites) sürücü belgesine (2015 yılı sonrası başvuru tarihi itibarıyla 3 yıldan fazla süredir) sahip olmak. Psikoteknik değerlendirme belgesine sahip olmak.

Yayımlanan ilanda doğrudan kurumun belirlediği şartlar ve kontenjan kriterleri ile unvan bilgileri dahilinde detaylı açıklamalar yapılırken, alımları merakla bekleyen adaylar için de başvuru süreçlerine dair açıklamalar yapıldı.

Adalet Akademisi tarafından yayımlanan ilanda yer alan bilgilere alımların toplamda 40 kişilik kontenjan ile yapılacağı ve unvan bilgileri olarak da; Temizlik Görevlisi, Bahçıvan-Peyzaj Bahçıvanı, Yolcu Taşıma Şoförü unvanlarında yapılacağı ilan edildi.

Başvuru yapacak olan adayların kılavuzda yer alan her şarta uygun olarak evraklarını ve kriter bilgilerini tamamlaması gerekiyor olup; 3 unvan için de ortak başvuru şartı olarak 18-35 yaş aralığı tespit edilmiştir.

Başvuru Süreci; Görevlendirme yeri Ankara olarak belirtilen istihdamların başvuruları için adayların başvurularını tamamlamalarının ardından 17 Eylül 2019 tarihindeki kura ile sonuçlarına ulaşmaları mümkün olacaktır. 2 Ekim 2019’da ise kabul için sınav yapılacaktır.

Adalet Akademisi 40 sürekli işçi alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum