KPSS'siz 28 Araştırmacı ve Teknisyen Alımı Başvuruları

KPSS'siz 28 Araştırmacı ve Teknisyen Alımı Başvuruları

TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (Uzay) Bünyesinde görev yapmak üzere proje personeli (araştırmacı ve teknisyen) alımları yapılıyor. Peki, başvurular ne zaman? TÜBİTAK araştırmacı teknisyen alımı için son başvuru tarihi 9 Ekim 2019 olarak be

TÜBİTAK Alımlarında Detaylar
Alımlarda aranan şartlar neler? Hangi birime hangi hizmet grubundan alımlar yapılacak? Ne Kadar personel istihdam edilecek? TÜBİTAK Uzay Birimi için personel alımı yapılıyor. Hizmet grubu ise AR – FE Personeli yani Araştırmacı olarak sunuluyor. 

Hangi bölümlerden alım oluyor?
Başvuru şartları arasında; Lisans bölümleri için Elektrik elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi bölümlerden mezun olmak gerekiyor. Personelin görev alacağı şehir ANKARA. Görüntü işletme alanında en az 2 yıl deneyim aranıyor.

Yazılım geliştirme alanında en az 2 yıl deneyim; Bu şekilde alınacak olan personel 1 kişidir. Mezun olunması istenen bölümler ise bilgisayar mühendisliği, elektrik, bilgisayar ve yazılım gibi bölümlerden mezun olmak gerekiyor.

Alanda deneyim olmadan alınacak personeller de var. Ancak bunun dışında en az 3 yıl mesleki tecrübe sahipleri için; Fizik ya da Fizik mühendisliği mezunlarında alımlar olacak.

MATLAB ile kestrim kontrol algoritması alanında en az 1 yıl tecrübenin olduğu adaylardan d iki adet alınacak. TÜBİTAK araştırmacı teknisyen başvuru şartları arasında mezun olunan bölümlerinde; mühendislik – makine – yazılım – elektrik – uzay gibi alanların dışında farklı alanlar olması da söz konusu olabiliyor. Yapılan resmi açıklamada detaylı şekilde hangi bölümlerden mezun olunması gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Genel Koşullar
Başvuruların gerçekleşmesi için sağlanması gereken genel koşullar var. TC vatandaşı olmak, başvuru için gerekli tarih içinde gerekli belgeler ile başvurunun tamamlanmasını sağlamak gibi genel şartları sağlamak da gerekiyor.

Bunları değerlendirmeniz halinde, direkt olarak başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Başvurulacak olan başvuru referans kodu üzerinden, direkt olarak hangi alanda ne kadar deneyim olması gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Alınacak olan TÜBİTAK araştırmacı alımı ve teknisyen alımı için görevlendirmenin tamamı Ankara için olacaktır. Mezuniyet tablosu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum