KPSS’siz 90 personel alımı başvuru süresi ertelendi

KPSS’siz 90 personel alımı başvuru süresi ertelendi

Kamu personeli alım ilanları arasında yer alan ve Resmi Gazeteden bugün itibar ile yayımlanan yani bir duyuru metnine göre; KPSS şartı aranmayan 90 kişilik personel alımı başvurularının ertelendiği açıklandı. TÜBİTAK iş ilanları detayları haberimizde…

2021 memur alımı ve geçici personel alımı kategorilerinden yayımlanan iş ilanlarına ait güncellemeler yapılmaya devam ediliyor. TÜBİTAK personel alımı için 2020 yılının son ilanı olarak duyurulan personel alımı başvuru sürecinin uzatıldığı açıklandı.

20 Ocak 2021 Resmi Gazete İlanı

Dün itibari ile duyurulan ve başvuru işlemlerinin 20 Ocak 2021 tarihinde sona ereceği beyan edilen 90 personel alımı için kurum tarafından yeni bir karar alındı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı bünyesinde yapılacak olan görevlendirmeler için adaylar başvuru işlemlerine devam edebilecektir.

Başvuru Süreci

Daha önce 30 Aralık 2022 tarihinde Resmi Gazete aracılığı ile duyurulan istihdam ilanı içi 20 Ocak 2021 olarak ilan edilen son başvuru tarihi hakkında yapılan değişiklik ile birlikte; adayların aynı başvuru yöntemlerini kullanarak 3 Mart 2021 tarihine kadar işlem yapabileceği açıklandı.

Başvuru yapacak olan her aday Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) resmi internet adresi aracılığı ile online başvuru işlemlerini teslim edebilecektir.

tubitak.jpg

Şehir ve Kontenjan Başvuru Şartları

Adaylar sadece Kısmi Süreli Proje Personeli (Aday Araştırmacı) unvanı ile görevlendirilecek olup; Türkiye genelinde farklı şehirlerde yapılacak olan işe alımlar için; Gebze Kocaeli için; 8, 17 ve 10 kişilik alımlar ile toplamda 35 kişilik alım yapılacaktır.

Ayrıca Ankara iş ilanları için de 10, 12, 2, 6 ve 25 kişilik alımlar ile birlikte 45 kişilik istihdam sağlanacaktır.

Başvuru Şartları

Adayların mezuniyet ve özel başvuru şartları yukarıdaki tabloda listelenmekte olup; TÜBİTAK iş ilanlarına başvuru yapabilmek için KPSS puan şartı aranmamaktadır. Her aday ilgili lisans bölümlerinin 3. Sınıf 2. Dönem veya 4. Sınıf 1. Dönem sürecinde aktif olarak eğitim görmek zorundadır.

Başvuru kılavuzu 

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum