1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. KPSS’Siz KPSS’Li Memur Kamu Personeli ve Sürekli İşçi Alımı
KPSS’Siz KPSS’Li Memur Kamu Personeli ve Sürekli İşçi Alımı

KPSS’Siz KPSS’Li Memur Kamu Personeli ve Sürekli İşçi Alımı

Devlet personel başkanlığı ve İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar ile KPSS’siz ve KPSS’li memur, kamu personeli ve sürekli işçi alım ilanlarını takipçilerimiz için derledik.

A+A-

KPSS’siz ve KPSS’li iekokul, lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanlar yayınlandı. İlanları devlet personel başkanlığı ve İŞKUR üzerinden yayınlanan ve başvuruları devam eden memur, kamu personeli ve sürekli işçi alım ilanlarını sizlere derledik.

Yayınlanan ilan ile bay bayan 25 kadrolu memur alımı en az KPSS 55 puanla alınacağı duyuruldu. Alınacaklar en az lise mezunu olarak istihdamı sağlanacaktır. İlan kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

İçişleri bakanlığı 57 kişi Nüfus ve vatandaşlık genel müdürlüğü 15 kişi olmak üzere 72 sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayınlandı. Ön başvurular internet ortamında yapılacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden en az lise mezunu uzman erbaş alımı ilanı yayımladı. Sahil Güvenlik uzman erbaş alımı başvuruları 17 Eylül ile 27 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Amirleri Eğitimi Merkezine 300 kadın, 2 bin 700 erkek olmak üzere toplam 3 bin ilk derece amirlik eğitimi (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacak.

İşkur üzerinden yapılan Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı için sürecin sonuna yaklaşıldı. Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 5298 kişiyi bünyesine katacağının müjdesini verdi. Buna göre sürekli işçi statüsünde olacak adaylar İşkur üzerinden bu iş ilanına başvuru yapabilecek.

İŞKUR Toplum Yararına programı kapsamında 23 şehir kamu personeli alım ilanı yayınladı. Kırklareli, Rize, Karaman, Uşak, Antalya, Adana, Elazığ, Kocaeli, Isparta, Sivas, Ardahan, Mersin, Balıkesir, Edirne, Aydın, Kırıkkale, Artvin, Manisa, Kars, Çorum, Yozgat, Aksaray 14 Eylül 2018 tarihi bitimine kadar başvuru yapılabilir. Sadece Denizli alımı 15 Eylül 2018 tarihinde başvuru son buluyor.

Samsun Çarşamba Öğretmenevi Müdürlüğü İş Kurumu üzerinden 12 Eylül 2018 tarihiyle yayınlamış olduğu ilanla daimi işçi statüsünde 8 kamu personeli olarak Temizlik Görevlisi bay ve bayan alımı yapacağını açıklamıştır. Başvurular başlamış olup 21 Eylül 2018 tarihinde sona erecektir. Adaylar İş Kurumu üzerinden online veya şahsen başvuru yapacaklardır. İş ilan numarası 00004639667 olarak verilmiştir.

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri çoğu şehre 443 kamu personeli alımı yapacaktır. Başvuracaklar için başvurular başlamış olup 17 Eylül 2018 tarihinde sona erecektir. Başvuruda çeşitli branşlar bulunmaktadır. İlkokul, lise, ön lisans veya lisans mezunları başvurabiliyor. Bu alımlarda KPSS şartı aranmamaktadır. Açıklanan bu ilanlara normal olanlarla birlikte engelli, eski hükümlü ve (TMY) terörle mücadelede yaralananlardan başvuru yapabilecektir.

Dışişleri Bakanlığı 3 sözleşmeli KPSS Şartsız (memur) sekreter alımı için şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Sınav tarihi itibariyle 41 ile 46 yaşından gün almamış olması, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olma ve Kamu haklarından yoksun bulunmaması gerekmektedir.

TCDD Lise mezun 6 kişi alınacağı açıklandı. Ankara, Karabük, Hatay, Konya ve Afyonkarahisar şehirlerine alım yapılacaktır. Başvuracak adaylar iş kurumu üzerinden internet veya şahsen iş kurumuna 17 Eylül 2018 tarihinde başlıyor. Karabük Depo Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğüne mekaniker lokomotifçi olarak 2 engelli işçi istihdam edilecektir. Karabük, Ankara, Hatay ve Konya şehirleri eski hükümlü kontenjanından alım yapılacaktır. Başvuracaklar lise mezunu olması gerekmektedir.

DPB aracılığıyla 11.09.2018 tarihinde Dicle Üniversitesi 50 sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı. Başvurular ilanın gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 25 Eylül 2018 tarihine kadar istenen belgelerle birlikte Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta, faks veya internet yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Noter vekaleti ile müracaat kabul edilecektir.

Kamu Gözetimi Kurumu sınav ilanına çıktı. Yapılacak sınav ile bağımsız denetçi olmak isteyenler başvuru yapabilecektir. Başvuru elektronik ortamda yapılacak olup posta vb yapılacak başvuru kabul edilmeyecektir. Bağımsız Denetçilik Sınavına müracaatlar 10 Eylül 2018 tarihinde başlayıp 23 Eylül 2018 tarihinde saat 17.00 de sona erecektir. 

DPB tarafından 6 Eylül 2018 de yayınladığı ilan ile Rekabet Kurumu kamu personeli olarak 20 uzman yardımcısı alım yapacağını yayınlandı. Alınacak kişiler çeşitli öğrenim durumlarına sahip olmaları gerekmektedir.

Savunma sanayi müsteşarlığı (SSM) 60 kamu personeli alacağını duyurdu. Alım özel bilgi ve ihtisas gerektiren konularda sözleşmeli olarak gerçekleşecektir. KPSS 60, 65 ve 70 puanlar ile başvuru yapılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum