Kredi Kartı Borcu Olanları İlgilendiren Önemli Detay

Kredi Kartı Borcu Olanları İlgilendiren Önemli Detay

Binlerce vatandaş bankaya kredi kartı borcu olup halen ödeyememektedir. Borcunu ödeyemeyen vatandaşlar da banka tarafından icraya bildirilip kara listeye alınmış ve varlıklarına el konulmuştur. Kimi borçlularda da bu durum farklıdır.

Bankalara olan kredi kartı borcu birçok insanın canını yakmaktadır. Bankaya kredi kartı borcu olan şirket ortağının bankadaki tüm mal varlığına el konulması geçtiğimiz günlerde haberlere konu oldu. Bankaların bu denli uygulamaların sebebi kredi kartı borcundan dolayı kara listeye alınmak. Kara listeden nasıl çıkılacağı en çok araştırılan konulardan birisi olmuştur.

Bankaların kredi kartı borcunu tahsis etmek için korkutucu uygulamaları olsa da yapılandırma yapıp anlaşmaya gidilecek uygulamalar da mevcuttur. Kredi kartı borcu ödemek için bankayla anlaşma sağlanabilir ve borç ödediğinde kara listeden çıkmak mümkün hal almaktadır.

Özel bir gazetenin haberine göre bankalar vatandaşlardan alacak hakkını varlık yönetim şirketlerine verdi. Böylelikle sizin borcunuzu şirketler bankalara ödeyip banka aracı olmaktan çıktı. Muhatap konusu varlık yönetim şirketleri oldu. 

Varlık yönetim şirketleri de maddi duruma göre esnek borç yapılandırması uygulamasına gitmektedir. Hatta varlık yönetim şirketleri BDDK’nın belirlediği çerçevede toplam alacak tutarında indirim ve taksit imkanları sunuyor. Borcunu ödeyen vatandaşın sicili siliniyor. Böylelikle banka bu müşteriye daha olumlu yaklaşıyor.

Borç varlık yönetim şirketlerine ödendikten sonra şirket Kredi Kayıt Bürosu’na borcun ödendiğine dair bilgilendirme yapıyor. Bu tarihten sonra banka geçmişiniz borcunuzu ödediğiniz için daha temiz bir hal alıyor. Ancak bazı bankaların kendine göre uygulamalarıyla bu durumu hala dezavantaja çeviren uygulamaları da mevcuttur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.