1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kredi ve Yurtlar Kurumu İşletici Seçim İlanı Yayınlandı
Kredi ve Yurtlar Kurumu İşletici Seçim İlanı Yayınlandı

Kredi ve Yurtlar Kurumu İşletici Seçim İlanı Yayınlandı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) internet sitesinden yaptığı duyuruya göre kurumlara bağlı yurtlarda hizmet veren lokanta, kantin,çamaşırhane,berber,bayan kuaförü,fotokopi-kırtasiye, internet,terzi,spor salonu v.b. küçük işletmeleri çalıştırmak üzere işletic

A+A-

Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sayfasında bir duyuru yayınladı. Yayınladıkları duyuruda Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yurtlarında hizmet veren lokanta, kantin,çamaşırhane,berber,bayan kuaförü,fotokopi-kırtasiye, internet,terzi,spor salonu v.b. küçük işletmeleri çalıştırmak üzere işletici seçimi yapılacağını duyurdu.

Başvurular 5 Temmuz'da başlayıp 14 Temmuz'da sona erecektir. İşletici adayları başvurularını şahsen yapmak mecburiyetindedirler. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İşletici seçimine ait esaslar ile işletici adaylarına yapılacak dosya satışı ve kabulü işlemleri 05-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında Kurumumuz kyk.gsb.gov.tr sayfasında adresleri yer alan İl Müdürlüklerinde yapılacaktır.

İşletici adaylarda aranacak şartlar; Gerçek veya tüzel kişiliğe sahip olmak, Taksirli suçlar hariç sabıka kaydı bulunmamak, Ticaret Odası ve/veya ilgili meslek kuruluşlarına kayıtlı bulunmak.

Ayrıca işleticilerin başvurduğu işletmeye göre bazı özel şartlarda vardır. Aşağıdaki bağlantıdan kılavuza ulaşarak öğrenebilirsiniz.

İşletici adaylarından istenilen belgeler ; Adli sicil belgesi, Tahsil belgesi ( Lise ve üniversite mezunlarından diploma), İkametgâh belgesi (Lokanta ve kantin işletmeleri dışındaki işletmelere başvuran adaylardan), İşletici adayı tüzel kişilikse yukarıda yazılı belgeler, tüzel kişiliği temsile haiz olan ve buna ilişkin imza sirkülerini ibraz edenlere ait olacaktır, Vergi levhası (2016 mali yılı), İşletici mevcut işletmesini devir almış veya ortak olmuş ise bu işlemlerin işletici seçiminden en az 6 ay önce yapılmış olması ( Türk Ticaret Kanununa göre Açılan Şubelerde de en az 6 ay şartı aranacaktır.) ve buna dair belge, İşletici adayı tüzel kişilikse Ticaret Sicil Gazetesi, tüzel kişiliği temsile haiz kişinin imza sirküleri, İşletici Adayı gerçek kişi ise imza sirküleri ( Aslı veya noter onaylı ) dosyadaki diğer belgelerle birlikte teslim edilecektir.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

İşletme yerleri için tıklayınız.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.