1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. Kültür Bakanlığı Kazı Başkanlığı İçin 116 Kazı İşçisi Alınacak
Kültür Bakanlığı Kazı Başkanlığı İçin 116 Kazı İşçisi Alınacak

Kültür Bakanlığı Kazı Başkanlığı İçin 116 Kazı İşçisi Alınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kazı işleri yapması amacıyla farklı illerde istihdam edilecek toplam 116 işçi alınacaktır. Başvuruları başlayan ilanlara devam ederken sona ermeden başvuru yapılması gerekmektedir.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 116 işçi alımı için İŞKUR üzerinden ilanlar yayımlandı. Alınacak kişiler kazı başkanlığında kazı işçisi olarak istihdam edilecektir. Bu kapsamda Aydın’a 64 kişi, Çankırı’ya 10 kişi, Muğla’ya 20 kişi, Çanakkale’ye 12 kişi ve İzmir’e 10 kişi alınacaktır. Bu illerde bulunan arkeolojik kazı alanlarında, antik kentlerde gibi tarihi önemi olan yerlerde görev alınacaktır. Görüldüğü üzere en çok Aydın iline alım yapılacaktır. Başvuru yapan kişilerin bu illerde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Alınacak olan işçiler bu illerde ve çeşitli pozisyonlarda istihdam edilecektir. Vasıfsız işçinin yanı sıra arkeolog, mimar, sanat tarihçisi, arkeolojik kazı işçisi gibi çeşitli pozisyonlarda istihdam sağlanacaktır. Görüldüğü üzere alım yapılacak olan pozisyonlarda nitelikli eleman ihtiyacı gözetilmemektedir. Bu sayede pek çok kişinin başvuru yapması mümkündür.

TC vatandaşı olan, 18 yaşını doldurmuş, kamu haklarından yasaklı olmayan, görevini yapmaya sağlık engeli olmayan, esnek çalışma koşullarına uyumlu kişiler başvuru yapabilir. Bazı pozisyonlar için aranan eğitim ya da deneyim gibi özel şartlar için ilanları incelemek gerekir.

Başvuru Usulü;

İlanlar İŞKUR üzerinden yayınlanmıştır ancak başvurular İŞKUR’a değil, bakanlığa ait kazı başkanlıklarına yapılacaktır. Başvurular şahsen alınacak olup, başka yoldan başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru yapılan pozisyonlar için ilanda yer alan başvuru tarihlerine uymak gerekir. Hepsi için ortak bir başvuru süresi olmadığından adaylar takip etmelidir.

Genellikle son başvuru tarihleri bu ayın sonuna kadardır. Çok sayıda alım yapılan Aydın için 20 Eylül’e kadar başvuru yapmak gerekir.

Alınacak olan kişiler belirli süre ile istihdam edilecektir. Örneğin Aydın NYSA kazı başkanlığı 50 gün için alım yapmaktadır. Mesai saatleri ise 06.00 ile 14.00 arasında olacaktır. Tüm ilanlarda bu gibi ayrıntılar yer almaktadır. alımlar şehir bazında örnek olarak Çanakkale iş ilanları gibi yayımlanmaktadır.

Adaylar ilanları inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilir ve usulüne uygun başvuru yapabilir. Kazı işçisi olmak isteyen kişiler bu ilanları değerlendirmelidir.

İŞKUR kurum dışı kamu işçi alımı ilanları bölümünden ulaşabilirsiniz. Tüm bu ilanları İŞKUR iş ilanları sayfamızı ziyaret ederek veya cep uygulamamızı indirerek yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum