1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Kültür Bakanlığı KPSS’siz 139 Memur ve İşçi Alımı
Kültür Bakanlığı KPSS’siz 139 Memur ve İşçi Alımı

Kültür Bakanlığı KPSS’siz 139 Memur ve İşçi Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 5 farklı şehre KPSS’siz 139 memur ve işçi alım ilanı yayınlandı. Bay Bayan olarak alımı gerçekleştirilecek olan ilana İlkokul, Lise, Ön lisans ve Lisans Mezunu adaylar başvurabiliyor.

A+A-

Muğla 33 kişi, Gümüşhane 22 kişi, İzmir 25 kişi, Denizli 20 kişi ve Aydın 39 kişi olarak toplam da 139 memur ve işçi alımları yapılacaktır. İlkokul, Lise ve Üniversite mezun KPSS Şartsız işçi alımı gerçekleştiriyor. Başvuracak adaylar ilan kılavuzunu incelemeleri gerekmektedir.

Alınacak personeller İzmir teos kazı başkanlığı, Denizli Hierapolis antik kent, Muğla Beçin Kazı başkanlığı, bozukkale su altı kazı başkanlığı, Aydın NYSA kazı başkanlığı ve Gümüşhane satala antik kent kazı başkanlığı adreslerine istihdam edilecektir.

Alınacaklar vasıflı işçi, vasıfsız işçi, arkeolog, dalgıç, beden işçisi, mimar, restoratör ve sanat tarihçisi olarak görevlendirileceklerdir. Başvurular ilanı veren şehre göre değişkenlik göstermektedir. İlan kılavuzlarında ayrıntılar belirtilmektedir.

Müzeler Genel Müdürlüğü Kazı Başkanlığına başvuracak adaylarda aranacak şartlar: Okur yazar, İlkokul, Lise, Önlisans, Lisans olması ve 18 yaşını doldurması yeterlidir. Daha önce arkeolojik kazılarda tecrübesi (Tercih Sebebidir) öncelik verilecektir.

Başvuracak adaylardan istenen belgeler: Nüfus cüzdan fotokopisi, Sağlık raporu, 1 adet resim, Sabıka kaydı, Öğrenim durum belgesi ve Adli sicil belgesi sunacaktır.

Müze Müdürlükleri kazı başkanlığına başvuracaklar Arazi şartlarında, toz, soğuk ve sıcakta çalışmaya mani bir durumu olmaması gerekmektedir. 2863 sayılı kültür varlıkları koruma kanunu ve kültür ve tabiat varlıklarıyla ilgili yapılacak yüzey araştırması, sondaj ve kazı çalışmalarının yürütülmesi olması gerekmektedir.

İzmir 55 kişi için Tıklayınız. Muğla 33 kişi için Tıklayınız ve Tıklayınız. Gümüşhane 22 kişi için Tıklayınız. Aydın 39 kişi için Tıklayınız. Denizli 20 kişi için Tıklayınız.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum