1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Kültür Bakanlığı VGM 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak
Kültür Bakanlığı VGM 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

Kültür Bakanlığı VGM 5 Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapacak

15 Ekim tarihli ilanda, Kültür ve Turizm Bakanlığınca Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 5 müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. Müfettiş yardımcılığı sınavına başvurular şahsen ya da posta yoluyla yapılacak.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü sınavla 5 müfettiş yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan duyuruda Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez (Ankara) ve İstanbul ilinde görevlendirilmek üzere alım yapılacağı duyuruldu.

VGM Müfettiş Yardımcılığı Sınavı başvuru tarihi ve şekli:

Vakıflar Genel Müdürlüğü müfettiş yardımcısı sınavı başvuruları 15 Ekim itibariyle başlayacak olup son başvuru tarihi 1 Kasım 2019 günü mesai bitimine kadar yapılacaktır.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, "Bayındır 1 Sokak No.3 Kızılay / ANKARA adresindeki Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı" açık adresine doğrudan veya posta ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Öğrenim şartları:

Sınava başvuruda bulunacak aday, Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olması gerekmektedir.

Başvuru koşulları:

VGM tarafından düzenlenen yarışma sınavına başvurmak isteyen adaylar, 2018 ve 2019'da yapılan A Grubu KPSS P 39-40-42 puan türlerinin birinden en az 80 alması gerekiyor. Yabancı dil şartında ise aday, 2018 veya 2019 yılında yapılan YDS'den en az "E" seviyesinde puan alması gerekmektedir.

Aday ayrıca Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması şartını da sağlamalıdır.

Sınav tarihi:

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü müfettiş yardımcılığı yarışma sınavı 07 Aralık 2019 tarihinde yapılacaktır. Sınav giriş belgeleri ise11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında mesai saatleri sonuna kadar Rehberlik ve Teftiş Başkanlığından alınması gerekiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı VGM 5 Müfettiş Yardımcısı Alım ilanı için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.