Kültür ve Turizm Bakanlığı Kazı Başkanlıkları 6 Farklı İle En Az İlkokul Mezunu 139 Personel Alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kazı Başkanlıkları 6 Farklı İle En Az İlkokul Mezunu 139 Personel Alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kazı Başkanlıkları tarafından yayınlanan ilanlar kapsamında 6 farklı ilde istihdam etmek üzere toplamda 139 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kazı Başkanlıkları yayınladığı personel alımı ilanlarında; Çankırı, Muğla, Aydın, İzmir, Çorum ve Burdur illerinde istihdam etmek üzere toplamda 139 personel alımı yapacağını açıkladı.

Son başvuru tarihleri ilanlar için değişiklik göstermekle beraber en geç son başvuru tarihi 20 Eylül 2019 tarihi olarak açıklanmıştır. Başvurular, ekte belirtilen adresler üzerinden şahsen yapılacaktır.

Çorum Ortaköy Kazı Başkanlığı 15 personel alımında adayların; en az ilkokul mezunu olması, güneşe alerjisi olmaması, Ortaköy ilçesinde ikamet ediyor olması, adli sicilinin temiz olması gerekmektedir.

Çankırı Çorak Yerler Kazı Başkanlığı 10 personel alımında adayların; Türk vatandaşı olması, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi antropoloji bölümü mezunu olması veya öğrencisi olması, 18-29 yaş aralığında olması, herhangi bir hastalığı bulunmaması gerekmektedir.

Muğla Kaunos Kazı Başkanlığı 20 personel alımında adayların; en az 18 yaşında olması, arkeolojik kazı deneyimi olması, güneş altında çalışmaya engel herhangi bir sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir. Muğla Pedasa Kazı Başkanlığına ise 20 beden işçisi alımı yapılacaktır.

Aydın Nysa Kazı Başkanlığı 39 personel alımı için adaylarda aranan şartlar; 19 yaşından gün almış olmak, arkeolojik kazı iş deneyimi bulunmak, Sultanhisar sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak yer almaktadır.

İzmir Ulucak Höyük Kazı Başkanlığı 15 personel alımında; en az 18 yaşında olmak, arazi şartlarına ve sıcakta çalışmaya engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak şartları aranmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı kazı başkanlığı en az ilkokul mezunu 139 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.