Kültür ve Turizm Bakanlığı (Kütüphaneci) 20 Memur İstihdamı

Kültür ve Turizm Bakanlığı (Kütüphaneci) 20 Memur İstihdamı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kütüphaneci ve diğer kadrolara KPSS 2018/2 tercih kılavuzu kapsamında alınacak 20 memur alımı için başvurular 20 Aralıkta sona eriyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı için KPSS 2018/2 tercih kılavuzu kapsamında 20 kişilik memur istihdamı için kadro ayrıldı. 11 Aralık 2108 tarihinde başlayan başvurular 20 Aralık 2019 saat 23:59 kadar devam edeceği açıklandı. Bu bakanlık işle ilgili olarak her personel alım dönemlerinde oldukça büyük bir ilgi ve istek bulunuyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek istihdamlar için yapılacak başvurularda KPSS 2018/2 tercih kılavuzunda belirlenen özel ve genel şartlara uygun olunması gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yapılacak alımlar için mezuniyet kontenjanlarında ise Lisans mezunları için 20 kontenjan olarak  tahsis edilmiştir. Bu anlamda 5 kişilik mühendis, 11 kişilik kütüphaneci, 3 kişilik mimar, 1 kişilik psikolog ve çözümleyici kadroları yer alıyor.

20 kişilik alımlarda yapılacak başvuruların geçerli olması için genel ve özel şartların taşınması gerekiyor. Bu şartları taşıyan adaylar arasında ise KPSS puan üstünlüğüne göre atamalar yapılacaktır. KPSS 2018/2 tercih kılavuzu istenilen özel ve genel şartlar yer alıyor.

Kültür ve Turizm bakanlığı memur genel şartları arasında Türk vatandaşı olma, KPSS geçerli puan türüne sahip olma, mezuniyet belgesi, 18 yaşını doldurmak, güvenlik ve adili soruşturma sonucunda temiz çıkma en genel şartlar olarak yer alıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum