1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB Yüksek Maaşla 3 Kamu Personeli Alıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB Yüksek Maaşla 3 Kamu Personeli Alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı YTB Yüksek Maaşla 3 Kamu Personeli Alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı sözleşmeli 3 kamu personeli alımı yüksek maaş ile yapıyor. Başvuru elektronik ortamda yapılacaktır.

A+A-

24 Haziran 2019 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına yerleştirilmek üzere 3 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Alınacak kamu personeli için başvurular elektronik ortamda 8 Temmuz 2019 tarihi bitimine kadar yapılacaktır.

Başvurular 24 Haziran 2019 tarihinde saat 09:00’da başlayacak ve 08 Temmuz 2019 tarihinde saat 18:00’da sona erecektir. Başvurular, Başkanlığın internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Giriş sınavı için genel şartlar; Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihi itibari ile en az bir sene daha askerliğini tehir etmiş olmak.

Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olmak.

Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak.

Sertifika istenmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmek.

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

YTB kamu personeli alımı ilan kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum