Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine 45 Akademisyen

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine 45 Akademisyen

Üniversitelerin akademik alımlarına dair yayımlanan ilanlar devam ediyor. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi çok sayıda akademisyen alımı yapıyor.

Üniversiteler bünyesinde yapılan ve eksik kalan akademisyen kontenjanlarının tamamlanması için elzem olan alım ilanlarında yer alan bilgiler uyarınca Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin birçok sayıda ve farklı unvanlarla alım yapacağı duyuruldu.

Üniversite rektörlüğünün onayı ile çıkılan alım ilanında yer alan bilgiler uyarınca ilgili üniversitenin onlarca sayıdaki bölümüne toplamda 45 öğretim üyesi alınacak ve özlük hakları üniversite rektörlüğüne tabi olacak.

Başvuru yapacak olan akademisyenlerin ilgili ilanda yer alan detaylı özel şartların dışında Yüksek Öğretim Kurumu’nun merkezi alımlar uyarınca belirlediği genel şartları haiz olma zorunluluğu da bulunmaktadır.

Temel Tıp Bilimlerinden Cerrahi Tıp Bilimlerine kadar birçok bölümde yapılacak olan alımlarda Profesör unvanlı akademisyen alımları için ayrılan kontenjanın 5 kişi ile sınırlı tutulduğu eklenen bilgiler arasında yerini aldı.

Ayrıca alımların devamında 14 kişilik Doçent alımlarına dair kontenjanın açıldığının ve bu rakamların dışında kalan 26 kişilik kontenjanın ise Doktor Öğretim Üyesi alımlarına ayrıldığının bilgisi ilanda bulunan detaylar arasında yerini aldı.

Başvuru yapacak olan akademisyenler için son başvuru tarihi olarak belirlenen tarihin 19 Nisan 2019 tarihine kadar geçerli olduğu ve enstitülere ulaşmayan evrakların geçersiz sayılacağı bilgiler için ayrıca uyarı yapıldı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesine Akademisyen Alımı İlanı

kutahya-haber.JPG

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.