KUZKA 10 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımladı

KUZKA 10 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımladı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), 3 farklı kadroda toplamda 10 kamu personeli alımı ilanı yapacağını kamuoyuna duyurdu. 21 Kasım tarihli Resmi Gazete ilanına göre alım yapılacak personeller 3 şehirde istihdam edilecek. Başvurular Aralık'ta başlayacak

KUZKA tarafından yayımlanan 10 kamu personeli alımında iç denetçi, hukuk müşaviri ve uzman personel alımları olacak. Kalkınma ajansı tarafından yapılacak alımlar 2018 ve 2019 KPSS'den P3 puanında gerçekleştirilecek. 

Kadro dağılımları:

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yayımlanan alım duyurusunda 1 İç Denetçi, 1 Hukuk Müşaviri, 8 Uzman Personel olmak üzere 3 kadroda 10 memur alımı yapılacak.

Başvuru tarihleri:

Başvurular 12 Aralık 2019 tarihinde başlayacak. Son başvuru tarihi ise Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2019 olarak belirlendi. Alım yapılacak kamu personelleri için sınav ise 22 Ocak 2020 ile 24 Ocak 2020 tarihlerinde yapılacak.

Başvuru nasıl yapılacak:

Başvuru yapacak adaylar, Sanayi Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan sınav başvuru sistemiyle yapılacak. Başvuru sahipleri 27 Aralık 2019 tarihine kadar online müracaat edecek. 

Hangi şehirlerde istihdam edilecek:

Ajansın yapacağı alımlarda TR82 bölgesinde istihdam şartı bulunmaktadır. Bu bölge için alınacak kamu personelleri Çankırı, Kastamonu, Sinop illerinde istihdam edilecektir. Ancak iç denetçi ve hukuk müşaviri ajans merkezi olan Kastamonu’da istihdam edilecektir.

KPSS ve dil şartları:

Kalkınma ajansının alım ilanında iç denetçi alımı için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda (YDS) İngilizce dilinden D, hukuk müşaviri alımı için KPSS P4 puan türü en az 80 olacak. Uzman personel alımında mühendislikler için P3 puan türünde en az 80, işletme alanında P24 puan türünde en az 80, iktisat alanında P14 puan türünde en az 80 alma şartı bulunmaktadır.

Diğer özel şartlar:

İç denetçi alımında lisans mezunu olmak yeterlidir. Hukuk müşaviri alımında hukuk fakültelerinden mezun olma şartı vardır. Uzman personel alımında ise yüksek lisans veya doktora yapmış olma şartları vardır.

Güncel memur alımı ilanları için için memur alımı sayfasından takip edebilirsiniz. KUZKA 10 kamu personeli alımı için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.