KYK 500 Memur Alımı Başvuruları Tamamlandı! Sonuçlar Bekleniyor

KYK 500 Memur Alımı Başvuruları Tamamlandı! Sonuçlar Bekleniyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK 500 yurt yönetim personeli alımı başvuruları tamamlandı. 2000 kişilik asıl listeye kalacak adaylar sonuçları bekliyor. İşte sonuçlara dair detaylar ve sınav aşamaları.

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK 500 memur alımı için başvuru süreci tamamlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB tarafından alınan KYK 500 yurt yönetim personeli alımı kapsamında başvuru sonuçlarını bekleyen adaylar için bu haberimizde gerekli tüm detayları hazırladık. KYK 270 kadın, 230 erkek sözleşmeli memur alımı başvuruları sonrası sonuçlar ve tüm detaylar.

KYK 500 Memur Alımı Sonuç Sorgulama

Gençlik ve Spor Bakanlığı 500 memur alımı için başvuruların değerlendirilmesi ve sözlü SINAVA ÇAĞIRMA işlemlerinin nasıl olacağını açıkladı. Bu kapsamda başvuruları uygun şekilde yapan adaylar 270 kadın, 270 erkek aday dahilinde başvuru yapılan her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının dört katına kadar (2000) aday sözlü sınava çağrılacaktır.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan son sıradaki aday ile aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.

Başvurular Nereden Duyurulacak

İş İlanları Kariyer internet sitesi olarak KYK 500 kamu personeli alımı başvuru sürecini sizler için takip edip bilgilendireceğiz. Çünkü adaylara özellikle bir tebligat yapılmayacaktır ve Bakanlık tarafından duyuru yapılır yapılmaz haberimizde bulabileceksiniz.

GSB Sonuç Açıklama Duyurusu

Kredi Yurtlar Kurumu KYK 500 yurt yönetim personeli alımı için sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile ilgili duyuru daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

KYK Başvuru sonuçları sorgula.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum