LGS Sınav Giriş Yerleri Açıklanıyor! Belge Nereden alınacak

LGS Sınav Giriş Yerleri Açıklanıyor! Belge Nereden alınacak

20 Haziran’da yapılacak olan Liselere Giriş Sınavına (LGS) girecek adaylar için sınav giriş belgeleri 13 Haziranda yayımlanacak. Adaylar giriş belgelerini nasıl ve nereden alacak.

E-Okul’dan Belgeler Görülebilecek

Salgın hastalığın başlamasından ötürü 16 Mart tarihinden beri okullarda eğitimler uzaktan eğitim ile devam etmektedir. Öğrenciler sadece EBA TV üzerinden uzaktan eğitim almaktadır. Bu durum en çok bu sene 8. sınıf olan ve liselere giriş sınavına hazırlanan öğrencileri etkiledi. Öğrencilerin sınava hazırlık sürecinin zarar görmemesi için 8. Sınıf öğrencilerine hafta sonuna özel yayın koyuldu. Ayrıca her ay LGS öğrencileri için soru destek paketleri hazırlanarak yayınlandı. Böylece öğrencilere destek olunmaktadır.

LGS sınavına girecek öğrencilerin sınav başvuruları e-okul üzerinden alınmaktadır. Bu şekilde başvuru yaparak sınava girmek öğrenciler için sınav giriş belgeleri yayımlanacaktır. Ancak belgeler henüz yayınlanmadı. LGS sınavı 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacaktır. Sınav giriş belgeleri ise sınava 7 gün kala yani 13 Haziran 2020 tarihi itibariyle açıklanacaktır.

LGS sınavında bu sene bir ilk yapıldı ve her öğrenci kendi eğitim gördüğü okulda sınava girecektir. Bu nedenle sınav giriş yerleri hemen hemen bellidir. Ancak yine de sınav yerlerinin açıklanması ile teyit etmek şarttır.

15 yaş nedeniyle kimliğinde fotoğraf bulunması gereken öğrenciler de sınavdan önce bu değişiklikleri yapmalıdır. Sınava girerken kimlik ve sınav giriş belgesi ibraz edilmesi şarttır.

Sınava Maske ile Girilecek

Bu sene görülen ve halen devam eden korona virüs salgını nedeniyle sınavda alınacak önlemler arttırıldı. Öğrenciler sınava girerken sadece kalem, su, silgi gibi gereçleri değil maske, eldiven gibi gereçler de verilecektir.

Sınav binalarına öğrenciler alınırken sosyal mesafe kuralına uyulacaktır. Bu nedenle öğrenciler sınav binalarına en az bir saat kala sınava girecekleri okullarda olmalıdır. Her öğrenci kendi okulunda sınava gireceği için sınav yerleri de yakın ve bildikleri yerler olacaktır. En geç saat 09.00’da sınav binasında olmak gerekir.

Öğrenciler henüz sınav binalarına girmeden önce sınav görevlileri soru kitapçıkları ve cevap formlarını masalara bırakacaktır. Sınav esnasında masalar arasında dolaşılmayacağı için sınav gözetmen sayısı daha fazla olacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum