Lise Mezunu Astsubay ve Subay Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Lise Mezunu Astsubay ve Subay Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Lise mezunu subay ve astsubay alımı başvuruları devam ediyor. Adaylara kılavuz verilmiş oluş şartlar hakkındaki bütün detaylar sunulmuştur. Başvuru resmi adresi ve alımla alakalı diğer tüm hususlar haberde.

Lise mezun askeri alımlar başvuruları devam ediyor. Astsubay ve subay alımı olarak ilan yayınlanmış olup başvuru toplamaya devam ediliyor. Başvuru yapacak adaylar için şartların bulunduğu kılavuz sayfa sonunda sunulmuştur. Bayan ve bay adaylar bu alımlara başvuru şartları tutuyorsa yapabilirler.

Başvurular ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden alınacak. 10 Şubat 2020 günü başvuruların sona ermesinin ardından MSÜ yazılı sınavı 29 Mart 2020 günü yapılacak. Sonuçları 21 Nisan 2020 günü açıklanacak.

Milli Savunma Üniversitesi lise mezunu adaylar arasından öğrenci alımı yapılacak. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okullarına yapılıyor.

Yaş şartı; Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (01 Ocak 2000 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmi bir) yaşında olmak. (01 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu) Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır.

Bayan öğrenciler, sadece Harp Okullarına alınacağından bayan öğrencilerin, en fazla 20 (yirmi) yaşında olmaları (2000 ve sonrası doğumlu) gerekmektedir.

Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2019 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2018 ve 2019 yılında mezun olmak.

5 yıllık eğitim vardır subayların; Mezun olay adaylar lisans mezunu olarak mezun olurlar. Kara harp okulunda İngilizce, Çince, Almanca, Arapça, Yunanca, Rusça dil eğitimi verilmektedir.

MSÜ astsubay ve subay alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum