Lise Mezunu Personel Alımı! 408 Sağlık Teknisyeni

Lise Mezunu Personel Alımı! 408 Sağlık Teknisyeni

12 Bin kişiden oluşan Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli alımlarında Kamu Personeli kontenjanı için 408 kişilik Sağlık Teknisyeni alanı açıldığı ilan edildi.

Bakanlıklar bünyesinde yayımlanmaya devam eden kamu personeli alım süreçlerine dair belirleyici olan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre, birçok alanda olmak üzere yeni kamu personelleri alımlarının başlanacağı bildiriliyor.

Alımların şu an için en nicelikli olanı ise Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ve toplamda 12 Bin kişilik alım kontenjanına sahip olan sözleşmeli kamu personeli alımı ilanı olarak ön plana çıkan ilanlar arasında yerini alıyor.

Her birim ve unvana göre ayrı ayrı değerlendirilen sağlık personeli alımlarında tespit edilen ve planlanan detaylara göre ise başvuru yapacak olan adayların kendi alanlarına yönelik ilan edilen kodları ve usulleri kayıt etmeleri gerekmektedir.

Sağlık Teknisyeni alımı olarak açılan kontenjanlara yapılacak olan başvuruları belirleyen kodlar ve önkoşullar için kılavuz yayımlanırken, ilgili Sağlık Teknisyeni alımları için de 408 kişilik farklı birimlere ait kontenjan ayrıldığı ilan edilmektedir.

Bütün kadroların lise mezunu olarak belirlenen eğitim şartlarının yanı sıra açılan kontenjanlar sırası ile; Anestezi 34, Çevre Sağlığı 15, Diş Protezi 12, İlk ve Acil Yardım 193, Laboratuvar 32, Röntgen 57 ve Tıbbı Sekreter 65 olarak ilan edildi.

101 Dal Numarası ile kılavuzda yer bulan 7 farklı teknisyen alımı için adayların kılavuzda yer alan Nitelik Kodları ve Alan Kodlarını doğru kayıt ederek, öğrenim koşullarının da sağlanmış olduğu hali ile başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Ortaöğetim Mezunları İçin Aranan Nitelikler tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı 408 Teknisyen Alımı için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum