1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Lise Öğrencilerinin Hepsi Üniversite Düzeyinde
Lise Öğrencilerinin Hepsi Üniversite Düzeyinde

Lise Öğrencilerinin Hepsi Üniversite Düzeyinde

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamada, ‘’Tüm lise öğrencilerimizin donanımı üniversiteler için yeterli seviyededir’’ ifadelerinde bulundu.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Doktora Tevcih Töreni'nde yaptığı konuşmada, ‘’Günümüzde ülkemizdeki eğitim seviyesindeki ilerleme gerçekten takdire şayan durumdadır. İktidarımız döneminde açılan Üniversiteler neticesinde artık lise mezunu her öğrencinin Üniversiteye rahatlıkla gidebilecek seviyededir. Bu açıdan dünyanın sayılı imkânlarına sahip durumdayız. Bölgedeki en donanımlı Üniversiteler bizde bulunmaktadır.’’ ifadelerini kullandı.

Yabancı Öğrenci Sayısı
Başbakan Binali Yıldırım konuşmasının devamında ise şuan itibari 7 milyon öğrenciye eğitim sunulacak bir üniversite kapasitelerine eriştiklerini değinerek. Bu kapasitenin yüzde 20’lik kısmı olan 15,5 milyon yabancı öğrenci olması gerekirken ülkemizde 150 bin civarında yabancı öğrencisini olduğunun bu durumun ise kabul edilemez olduğunu ifade etmiştir. Özellikle üniversitelerde bu konuda daha kapsamlı çalışmalara yapması gerektiğini ifade etmiştir.

Yabancı Dilde Eğitim
Başbakan Binali Yıldırım konuşmasının devamında; yabancı dilde eğitim konusunun önemini vurgulayarak hükümetleri döneminde verilen eğitimi kalite ve fiziki olanaklar olarak en süt seviyeye geldiğini ve artık öğrencilerimizin eskiye göre Yabancı dil konusunda hem daha istekli hem de daha başarılı olduklarını vurgulamıştır.
Konuşmasının sonunda ise ‘’hükümetlerinin eğitime verdiği desteğin tüm hızıyla devem edeceğini ifade eden Başbakan Binali Yıldırım çok yakın zamanda tüm lise öğrencilerimiz için üniversitelerin kapılarını tamamen açacaklarını ifade etmiştir.’’

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum