1. HABERLER

  2. HABER

  3. Lise, Önlisans Lisans Mezunu Kamu Personeli Alım Başvuruları
Lise, Önlisans Lisans Mezunu Kamu Personeli Alım Başvuruları

Lise, Önlisans Lisans Mezunu Kamu Personeli Alım Başvuruları

Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde görevlendirilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılacağı bilgisi ilan edildi.

A+A-

Türkiye genelinde devam eden ve kamu kurum ile kuruluşlarının bünyesinde gerçekleştiriliyor olan personel alımlarına dair yeni bir ilan yayımlandı ve ilgili kurumun boşta kalan kontenjanlarının tamamlanabilmesi için KPSS puanı ile alımların yapılacağı ilan edildi.

Yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre alımların yapılacağı Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde toplamda 25 kişi için açılan personel alımları için hem alımı yapılacak personellerin unvanlarına hem de alım kriterlerine dair bilgiler arz edildi.

Yapılacak olan personel alımına ilişkin yapılan unvan bilgisinde yer alan bilgilere göre; alımlar “Büro Personeli” unvanı için yapılacak olup; personeller de “sözleşmeli” nitelik ile istihdam edilecektir.

Başvuru yapacak olan adayların2018 yılı KPSS puanlarının esas alınacağı bilgisi verilirken; kabul esas puanlamaları için Lisans-KPSSP3, Ön Lisans-KPSSP93, Ortaöğretim-KPSSP94 puanlarının daha önceden belirtilen tarihte edinilmiş ve yeterli başarının sağlanmış olması gerekmektedir.

HSK’ya 25 kişilik Sözleşmeli Büro Personeli olarak başvuru yapacak olan adayların HSK resmi sitesinden edinebilecekleri 2019 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Giriş Sınavı İş Talep Formunu temin ederek talep edildiği bilgilerle doldurmaları, Hakimler ve Savcılar Kuruluna şahsen veya buraya gönderilmek üzere Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonlarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların 10.6.2019 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını teslim etmeleri gerekirken; 29.6.2019 saat 09:00’da yapılacak olan uygulama sınavından başarılı olan adayların 3-4-5 Temmuz 2019 tarihinde sözlü sınava alınacakları ilan edilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.