Lise Önlisans ve Lisans Mezunu Kadrolu 45 Sağlık Personeli

Lise Önlisans ve Lisans Mezunu Kadrolu 45 Sağlık Personeli

Lise, Önlisans ve Lisans mezunu adaylar arasından kadrolu KPSS sıralaması ile 45 sağlık personeli ve teknikeri alımı başvuruları devam ediyor. Alımda diğer şartlar ve başvuru şakileri nasıl olduğu detayları haberimizde bulunmaktadır.

Başvuruları halen devam eden ve 11 Temmuz 2019 tarihinde sona erecek personel alımları bulunmaktadır. Kadrolu lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından 45 kişi KPSS sıralaması ile sağlık personeli alımı ve tekniker alımı yapılmaktadır. Bu alımı hangi kurum kimler arasından hangi şartlarda yapacağı detayları şöyle;

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, yayınladığı personel alımı ilanında sağlık fizikçisi, diyetisyen, fizyoterapist, diğer sağlık personeli, sağlık teknikeri kadrosunda görevlendirmek üzere toplamda 45 personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 11 Temmuz 2019 tarihine kadar Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, mezuniyet düzeyine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş olmak, erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak yer almaktadır.

Diğer sağlık personeli alımında adayların ortaöğretim kurumlarının acil tıp teknisyenliği dalından mezun olması, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Sağlık Teknikeri alımında; tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, elektronörofizyoloji, yaşlı bakım hizmetleri, anestezi veya anestezi teknikerliği, ameliyathane teknikerliği, acil bakım teknikerliği, eczane hizmetleri, fizik tedavi, odyometri bölümleri önlisans mezunu olma şartı aranmaktadır.

Fizyoterapist alımında adayların; fizik tedavi ve rehabilitasyon, fizyoterapi ve rehabilitasyon lisans mezunu olması gerekmektedir. Diyetisyen alımı için beslenme ve diyetetik bölümü lisans mezunu olma şartı aranmaktadır. Sağlık fizikçisi alımında fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği lisans mezunu olmak gerekmektedir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 45 personel alım kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.